OK Google - wyszukiwanie głosem dla użytkowników Chrome

Wyszukiwanie głosem w wyszukiwarce Google było już dostępne dla posiadaczy urządzeń przenośnych z Androidem. Od wczoraj funkcja ta dostępna jest w najnowszym wydaniu Google Chrome dla komputerów i laptopów.

"Google OK" to fraza, którą należy głośno wypowiedzieć, aby aktywować wyszukiwanie głosem. Usługa ta dostępna jest na stronie wyszukiwarki Google oraz pojawia się, gdy otwieramy nową kartę. Jak dotąd, aby uruchomić to rozwiązanie, należało kliknąć na symbol mikrofonu w polu wyszukiwarki. Teraz wystarczy sam głos, jednak póki co usługa ta dostępna wyłącznie w wersji anglojęzycznej. Jeśli chcecie spróbować tego na swoich przeglądarkach, musicie przełączyć język domyślny na angielski - USA, zresetować Chrome, a potem włączyć Google OK w ustawieniach prywatności.

OK Google - wyszukiwanie głosem dla użytkowników Chrome

Google OK w opcjach Chrome

Od momentu wypowiedzenia magicznego zwrotu "Google OK", przeglądarka nasłuchuje dźwięków. Jeśli więc włączymy tą funkcję, nie zapominajmy tym! Być może z biegiem czasu powstanie polska wersja językowa, póki co trzeba zadowolić się tym, co jest. Nie ma jeszcze doniesień na temat wpływu włączonej funkcji na prace przeglądarki, jednak poprzednie wydanie Chrome (obecne to dokładnie 35.0.1916.114) miało aż 23 luki bezpieczeństwa, które zostały załatane w aktualnym.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]