OKI B2200

OKI zrobiło krok w stronę miniaturyzacji laserówek, dodając do korpusu mieszczącego się na powierzchni A4 niespotykaną w innych modelach ścieżkę papieru.

OKI zrobiło krok w stronę miniaturyzacji laserówek, dodając do korpusu mieszczącego się na powierzchni A4 niespotykaną w innych modelach ścieżkę papieru.

OKI B2200

OKI B2200

OKI B2200

Kartka przechodzi drogę w kształcie litery U, podobnie jak w maszynie do pisania. Drukarka ma także drugi, jednokartkowy wlot, w którym strona nie jest aż tak mocno zwijana. W pierwszym wypadku papier nie może ważyć więcej niż 105 g/m2, w drugim także niewiele, bo tylko 120 g/m2. Z tym elementem drukarki mieliśmy największe kłopoty; co jakiś czas podajnik pobierał po kilka stron, które zakleszczały się w środku. Okazało się, że gramatura jest jednym z parametrów ustawianych w sterowniku, a między 60 a 120 do wyboru jest aż pięć zakresów i szósty automatyczny. Właśnie automat powodował problemy z całkiem typowymi kartkami, dopiero po ręcznym ustawieniu gramatury dało się dokończyć testy. Początkujący użytkownicy mogą mieć trudności z pokonaniem tej przeszkody.

Bez ruiny

Jakość tekstu i głębia czerni są dobre, ale jednolitość pokrycia większych powierzchni - co najwyżej średnia. Wyraźne są tylko czcionki czarne lub białe na czarnym tle. Każde dołączenie szarości wyraźnie osłabia wyrazistość rysunku. Te same wady dotyczą grafiki. Po prostu szarości w arsenale drukarki jest niewiele. Co ciekawe, lepiej wychodzą cienkie linie poziome niż pionowe i jest to skutkiem różnej rozdzielczości fizycznej w obu kierunkach. Szybkości OKI nie musi się wstydzić, zmierzona niewiele ustępuje nominalnej, ale to jest także zasługą mocy sterującego komputera (B2200 jest drukarką GDI). W sterowniku znajdziemy rekordową liczbę opcji, w tym ustawienia cieniowania i tekstur. Trudno je będzie wykorzystać. Zespół drukujący jest bardzo zwarty. Toner wymienia się niezależnie od bębna i to pozwala zachować koszty eksploatacji na przyzwoitym poziomie mimo bardzo małego pojemnika.

OKI B2200

Werdykt PCWK

Nominalna szybkość: 20 str./min

Technologia: LED

Rozdzielczość: 1200x600 dpi

Porty: USB 2.0

Informacje Oki

http://www.oki.com.pl

Cena 488 zł