OKI MC352dn - nowoczesny kombajn LED

OKI MC352dn to nowoczesne  urządzenie biurowe, które potrafi szybko drukować w kolorze i mono. To klasyczna konstrukcja, w której płaski skaner z podajnikiem kartek umieszczono na górze obudowy, w środku jest drukarka a pod nią podajniki  papieru. Obudowa z grubego plastyku, jest dobrze wykonana i nie rzuca zbytnio się w oczy. Urządzenie jest średniej wielkości (444 x 427 x 509 mm; 29 kg) i wymaga osobnego miejsca a najlepiej niewielkiej szafki.


Skaner i kopiowanie

OKI MC352dn korzysta z płaskiego skanera, który może skanować dokumenty w rozdzielczości  do 1200 x 1200 dpi z prędkością do 20 str./min w kolorze i 30 str./min w trybie mono.  Pozwala na skanowanie bezpośrednio do komputera, ale też do pamięci USB, czy do e-maila.

oki 352

oki 352

Skaner wyposażony jest w automatyczny dwustronny podajnik dokumentów (RADF) na 50 arkuszy.  Taki tandem pozwala na spore zaoszczędzenie czasu, gdy trzeba szybko skopiować  wielostronicowy dokument. Ważną cechą jest też krótki czas oczekiwania na wydrukowanie kopii pierwszej strony. W teście kopiowania pojedynczej strony dokumentu wystarczyło 12 sekund na skopiowanie jednej strony w trybie monochromatycznym i 14 sekund w trybie kolorowym! To świetne osiągi, szczególnie że nie obniżaliśmy jakości wydruków a większość opcji ustawionych była w trybie automatycznym. Przekłada się to w istotny sposób na szybkość pracy z kombajnem OKI.
oki 352 2

oki 352 2

Wystarczy dosłownie chwila, aby móc np. zrobić 10 kopii jednej strony w trybie monochromatycznym  (31 sekund) czy kolorze (36 sekund). Co istotne podajnik zamontowany na skanerze w połączeniu z wbudowanym  dupleksem drukarki pozwala na automatyczne kopiowanie dwustronnych dokumentów a to już spora oszczędność czasu.

Drukowanie

W OKI są cztery zespoły tonera z bębnem dla każdej z barw podstawowych, które mogą pracować  jednocześnie. To spore udogodnienie, bo dzięki takiemu mechanizmowi drukowanie w kolorze (22 str./min) jest niemal tak samo szybkie jak w trybie monochromatycznym (24 str./min).

KfAI=__a1

KfAI=__a1

Drukarka do wytworzenia obrazu zamiast lasera używa światła diod LED. Ta technologia zdobywa coraz większą popularność a w wydaniu OKI jest najbardziej dopracowana. Potwierdza to też ich bardzo dobry stosunek ceny do wydajności. Model OKI MC352dn trzeba pochwalić za dobrą jakość wydruków i szybkość pracy (9  pkt na 10 możliwych do zdobycia). Niezależnie od tego czy są to kolorowe wydruku czy mono to wydrukowanie np. 10 stronicowego dokumentu zajmuje dosłownie kilkanaście sekund. Kombajn samodzielnie przetwarza strony do wydruku, bazując na poleceniach wysyłanych z komputera w języku PCL 6 lub PostScripcie. W szufladowym podajniku papieru mieści się 250 stron, a na tacce - 50.
OKI-MC362-image-01

OKI-MC362-image-01

Interfejsy i gniazda

OKI MC352dn jak przystało na rasowy kombajn do zastosowań biznesowych doskonale czuje się w środowisku sieciowym. Drukarka wyposażona jest w kartę 10/100 TX Ethernet i funkcjonalne oprogramowanie jak np. Print SuperVision. To uruchamiana w przeglądarce internetowej aplikacja, która pozwala na podgląd statusu drukarek, raportowanie stanu zużycia materiałów eksploatacyjnych, czy powiadamianie e-mail o  potrzebie wymiany materiałów eksploatacyjnych  lub problemach z pracą drukarki.

Do dyspozycji jest jeszcze standardowe gniado drukarkowe USB, do podłączenia drukarki do komputera oraz umieszczone z przodu obudowy gniazdo USB Host. Za jego pomocą można podłączyć do drukarki zewnętrzną pamięć USB, na której mogą być  zapisywane np. zeskanowane dokumenty, lub z której będzie można drukować dokumenty bez konieczności angażowania do tego komputera.

Sterowanie

Ekran nie jest duży (320x120 pikseli), ale doskonale spełnia swoje zadanie, bo wyświetlane informacje są czytelne i dobrze widoczne. W razie potrzeby można go położyć na obudowie lub odchylić. Tuż obok ekranu znajdują się duże przyciski do uruchamiania podstawowych funkcji, jak: skanowanie, drukowanie, kopiowanie.

379600_0c

379600_0c

Oszczędna konsturkcja

OKI MC352dn oprócz funkcji głębokiego uśpienia wprowadzającej drukarkę w stan hibernacji wyposażono w funkcję "auto-off", która odłącza zasilanie, gdy urządzenie nie jest używane przez dłuższy czas. Warto też zwrócić uwagę na przycisk Power Save, który powoduje, że drukarka przechodzi w oszczędny tryb pracy i wyłącza np. podświetlenie przycisków i ekranu.