OLED TV w naszym salonie do 2015 roku? Czas na zimny prysznic

OLED TV w tym roku jest na ustach wszystkich, ale czas na zimny prysznic. Niestety pomimo efektownych prezentacji na targach CES 2012 w Las Vegas, wygląda na to, że OLED TV nieprędko zawita do naszych domów. Według najnowszych prognoz w ciągu najbliższych lat sprzeda się tylko 2 miliony telewizorów OLED na całym świecie.

LG OLED TV na CES 2012

Telewizory OLED to w tym roku główny hit branżowych targów CES 2012 - swoje modele telewizorów w tej technologii zaprezentowały tam LG OLED TV i Samsung Super OLED TV.

OLED TV w naszym salonie do 2015 roku? Czas na zimny prysznic

Prognoza sprzedaży OLED na 2015 rok

OLED TV do 2015 roku - słaba penetracja rynku

Według najnowszej prognozy firmy IHS iSuppli, w najbliższych latach udział OLED TV w rynku telewizorów będzie niewielki. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy mają być wysokie ceny telewizorów. W 2012 roku ma sprzedać się jedynie 34 tys. sztuk, a do 2015 roku liczba ta wzrośnie do 2,1 miliona sztuk. Wydaje się, że to duży skok w przeciągu 3 lat, ale te 2 miliony prognozowanych odbiorników OLED w skali świata stanowić będą jedynie 1 proc. wszystkich sprzedanych telewizorów.

Zobacz również:

  • Nowości dla graczy i nie tylko od AOC oraz Philips

Komentarz

Wygląda więc na to, że na telewizor OLED w naszym salonie jeszcze sobie poczekamy. I to długo. Szkoda, bo chciałbym mieć taki telewizor jak najszybciej.

Jak myślicie - kiedy będzie nas stać na OLED TV?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: