OLED w większych rozmiarach - Sony szykuje następców słynnego XEL-1

To właśnie Sony jakiś czas temu stworzył i wypuścił na rynek pierwszy monitor OLED, słynny 11-calowy XEL-1. Potem jednak japoński gigant oddał pałeczkę koncernowi LG, który wyprodukował większe ekrany OLED (można je było zobaczyć na ubiegłorocznych targach IFA 2010). Najwyraźniej Sony po dłuższej przerwie postanowił jednak wrócić do technologii OLED już teraz.


OLED w większych rozmiarach - Sony szykuje następców słynnego XEL-1

Sony OLED TV

Sony BVM-E170 i Sony E250

Sony przygotowuje dwa wyświetlacze - BVM-E170 o przekątnej 17 cali oraz E250, o przekątnej 25 cali. Japoński koncern opublikował właśnie w sieci ciekawy filmik, na którym możemy dowiedzieć się więcej o technologii OLED oraz nowych ekranach japońskiego koncernu. Na czym polega technologia OLED, czym różni się od innych technologii znanych z telewizorów - CRT, LCD i PDP - i więcej informacji o nowych modelach opracowywanych przez Sony.

Nowe panele OLED jeszcze w tym roku

Nowe panele mają pojawić się już w tym roku. Kolejna dobra wiadomość to fakt, że oba będą mogły wyświetlać rozdzielczość 1920x1980.

Zobacz również:

  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [05.08.2021]
  • PS Plus traci użytkowników! Sony ma poważny problem [Aktualizacja]

OLED TV to przyszłość rynku

Telewizory OLED to przyszłość rynku - jeżeli chodzi o jakość wyświetlania obrazu zostawiają daleko w tyle LCD, a nawet plazmy. Na targach IFA 2010 w Berlinie sam miałem okazję podziwiać w akcji wyświetlacze OLED od LG. Naprawdę robią wrażenie i prawdopodobnie to one pogodzą zwolenników LCD i plazm.

Źródło: OLED-Info.com