OOXML - poznaj prawdę!

W Internecie ukazał się serwis "OOXML - poznaj fakty", który zawiera wszystkie dostępne informacje na temat standardu OOXML i jego głośnego procesu standaryzacji. Twórcy jednoznacznie sprzeciwiają się ślepemu poparciu dla korporacji Microsoft.

Serwis został utworzony pod patronatem Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Znajdziemy w nim dziesiątki artykułów ukazujących się w czasie tworzenia formatu DIS 29500 (znanego również jako Microsoft OfficeOpen XML) oraz dokładny zapis wszystkich najważniejszych zalet i wad tego standardu. Ponadto jest tam petycja do Polskiego Komitetu Normalizacyjnego z prośbą o zmianę Komitetu Technicznego odpowiedzialnego za analizę normy Microsoftu z Komitetu ds. Ochrony Informacji w Systemach Teleinformatycznych do Komitetu Technicznego ds. Terminologii Informatycznej i Kodowania Informacji. Należy przypomnieć, że Polska, jako kraj którego głos liczy się w czasie procesów standaryzacyjnych ISO opowiedział się za akceptacją OOXML.

Więcej informacji można uzyskać na stronie "OOXML - poznaj fakty".

Warte przeczytania są również artykuły: Microsoft laureatem nagrody "Najlepszy rzecznik przeciwko OOXML" i Stallman: Będziecie walczyć o wolność? Odrzucicie Windows i Mac OS?