OPPO ColorOS 11 oficjalnie - jakie smartfony otrzymają aktualizację?

OPPO zaprezentowało najnowszą wersję nakładki ColorOS. Mieliśmy okazje przyjrzeć jej się nieco wcześniej na spotkaniu prasowym. Jakie nowości przygotował chiński gigant.

OPPO wraz z Xiaomi bardzo blisko współpracowały z Google nad tworzeniem Androida 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację). Współpraca procentuje szybszym dostępem do finalnej wersji Androida 11, co przekłada się na szybsze aktualizacje dla urządzeń tych producentów. OPPO zaledwie kilka dni po premierze Androida 11 zaprezentowało ColorOS 11 - najnowszą wersję nakładki dla smartfonów OPPO. Wkrótce pojawi się również nowe Realme UI dla smartfonów Realme.

ColorOS 11 Beta

ColorOS 11 Beta

Chiński producent po raz pierwszy pokazał nam swoją nakładkę ColorOS 11 w piątek 11.09. Najnowsza wersja autorskiego oprogramowania ColorOS wprowadza kilka nowych funkcji, ale głównie skupia się na dopracowaniu wizualnym oraz poprawie stabilności.

Aktualizacje do ColorOS 11 otrzyma 28 modeli.

Wizualnie nowa wersja nakładki wygląda bardzo podobnie do ColorOS 7 opartego na Androidzie 10. OPPO podobnie, jak niektórzy inni producenci postanowiło wyrównać numerację i każda kolejna wersja ColorOS będzie posiadała numerek zgodny z wersją Androida, pod kontrolą której pracuje.

ColorOS 11 wprowadza wszystkie nowe funkcja Androida 11 takie, jak jednorazowe uprawnienia czy grupowanie powiadomień z jednej aplikacji.

Producent wprowadził także nowy silnik animacji UI First 2.0, który ma lepiej wykorzystywać podzespoły sprzętowe urządzeń pracujących pod kontrolą ColorOS 11.

Tryb Dark Mode otrzymał trzy schematy kolorystyczne o różnym natężeniu czerni. To świetne rozwiązanie dla osób, które uważają, że ciemny motyw jest nieczytelny.

Smartfony OPPO zaoferują w końcu prawdziwe Always-on-Display z możliwością projektowania własnych wzorów.

Producent popracował także nad wielozadaniowością. Możliwe jest nakładanie wielu miniaturowych okien, które mają ułatwiać pracę z kilkoma programami w tym samym czasie. Zważywszy na wielkość obecnych smartfonów może to być przydatna opcja.

OPPO zapatrzyło się także nieco w Samsunga. Pojawił się tryb Super Power Saving Mode, który umożliwia uruchomienie jedynie sześciu zdefiniowanych przez użytkownika aplikacji.

System operacyjny zostanie wprowadzony na rynek w dwóch turach. Początkowo na kompatybilne urządzenia pojawi się wersja beta, którą testować będą wybrani użytkownicy. Później na rynku pojawi się finalna wersja.

Poniżej lista kompatybilnych urządzeń.

Europejskie mapa drogowa aktualizacji do Androida 11 i ColorOS 11 dla urządzeń OPPO

Europejskie mapa drogowa aktualizacji do Androida 11 i ColorOS 11 dla urządzeń OPPO

Sprawdź ile kosztuje OPPO Reno3.

Aktualne ceny w sklepach

Źródło: gsmarena.com/OPPO