OPPO Find N2 Flip na pierwszych testach wydajności! Czy pokona Galaxy Z Flipa 4?

Składany smartfon już wkrótce zadebiutuje na europejskim rynku.

OPPO Find N2 Flip na pierwszych testach wydajności! Czy pokona Galaxy Z Flipa 4?

Źródło: Twitter / Ice universe

OPPO Find N2 Flip miał swoją premierę w zeszłym roku w Chinach, ale w najbliższym czasie ma także trafić do sprzedaży w Europie. To świetna wiadomość, bo trzeba przyznać, że rynek składanych smartfonów na Starym Kontynencie jest zdominowany przez urządzenia z serii Galaxy Z od Samsunga. Tymczasem OPPO Find N2 Flip oferuje wiele intrygujących rozwiązań, które mogą sprawić, że potencjalni użytkownicy zastanowią się dwa razy nad zakupem Galaxy Z Flipa 4.

Nowy flagowiec marki OPPO zostanie wyposażony w ekran zewnętrzny o przekątnej 3.26-cala, który będzie wyraźnie większy niż ten w urządzeniu Samsunga. Koreański smartfon posiada zewnętrzny wyświetlacz w rozmiarze 1.9-cala, tak więc różnica jest ogromna. Mogłoby się wydawać, że nie ma to aż tak dużego znaczenia, jednak obecność wygodnego ekranu na obudowie składanego flagowca umożliwia korzystanie z niego bez otwierania telefonu. W praktyce przekłada się to na zużycie energii oraz wygodę użytkowania smartfona.

Zobacz również:

  • To już jest pewne! Galaxy Z Flip 5 i inne składaki podbiją 2023 rok
  • 4 najładniejsze smartfony, które zadebiutowały w 2023 roku
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Miałem okazję doświadczyć tej różnicy podczas porównywania Z Flipa 4 z Motorolą RAZR 2022. W przypadku tego pierwszego smartfona na ekranie zewnętrznym możemy używać tylko niektórych aplikacji, natomiast Motorola udostępnia nam niemalże wszystkie programy jakie mamy zainstalowane na smartfonie. To zdecydowanie poprawia komfort korzystania z flagowca i przyspiesza niektóre zadania.

OPPO Find N2 Flip na pierwszych testach wydajności! Czy pokona Galaxy Z Flipa 4?

Źródło: OPPO

Nowy smartfon OPPO zostanie oparty na procesorze Dimensity 9000+ (tym samym, który został wykorzystane w chińskiej wersji urządzenia) i będzie wspierany przez 8 GB pamięci RAM. Flagowiec pojawił się w testach syntetycznych aplikacji Geekbench i zdobył w nich 906 punktów w teście jednego rdzenia oraz 3132 punkty na wielu rdzeniach. Smartfon zdobył więc wyraźnie mniej punktów niż Z Flip 4 (1277/3642), co może być nieco zaskakujące, ponieważ wykorzystuje on mocniejszy procesor od koreańskiego flagowca.

OPPO Find N2 Flip na pierwszych testach wydajności! Czy pokona Galaxy Z Flipa 4?

Źródło: NanoReview

Dokładna data premiery urządzenia nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej pojawi się on na rynku w pierwszym kwartale tego roku. W ciągu najbliższych miesięcy spodziewamy się również składanego smartfona od Vivo, który może stanowić interesującą konkurencję dla pozostałych flagowców w tym segmencie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: