OPPO Find X5 z procesorem MediaTek zamiast Snapdragon? To słabo

Najnowszy przeciek podaje, że najnowszy smartfon OPPO Find X5 może zostać wprowadzony z procesorem MediaTek, który ma gorsze wyniki niż Snapdragon 8 Gen 1.

Fot. Daniel Olszewski/PCWorld

Użytkownik Digital Chat Station ujawnił specyfikacje smartfona OPPO Find X5 oraz podał szczegóły dotyczące aparatu. Wygląda na to, że Find X5 Pro zostanie wprowadzony na rynek z nowym chipsetem Snapdragon 8 Gen 1, podczas gdy jego słabsza (i tańsza) wersja OPPO Find X5 będzie posiadała mniej wydajny procesor MediaTek Dimensity 9000 SoC.

Wszystko wskazuje na to, że OPPO Find X5 będzie oferować specyfikację z wyższej półki średniej. Powołując się na plotki oraz spekulacje wydaje się, że smartfon będzie posiadał aparat z obiektywami o rozdzielczości 50 MP oraz 13 MP - prawdopodobnie te same, które zostaną umieszczone w wariancie Pro. Mówi się także, że urządzenie ma posiadać dużą i wydajną baterią 5000 mAh, która ma obsługiwać szybkie ładowanie przewodowe o mocy 80 W, bezprzewodowe o mocy 50 W oraz ładowanie wsteczne o mocy 10 W.

Zobacz również:

Jeżeli zaś chodzi o datę premiery, to niektóre raporty sugerują, że urządzenie może pojawić się już w marcu 2022 roku. Co ciekawe, pojawiają się także wzmianki o dużo wcześniejszej dacie, która wskazuje na 1 lutego 2022 roku. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: