OPPO Find X6 Pro będzie jak Galaxy S23 Ultra i OnePlus 11! Ważne zmiany dla flagowca

Kolejny smartfon popularnej marki najprawdopodobniej otrzyma wieloletnie wsparcie aktualizacjami.

OPPO Find X6 Pro będzie jak Galaxy S23 Ultra i OnePlus 11! Ważne zmiany dla flagowca

Źródło: hipertextual.com

Na początku tego miesiąca marka OnePlus ogłosiła, że wybrane modele ich przyszłorocznych smartfonów otrzymają 4 lata aktualizacji do kolejnych wersji systemu Android. To istotna zmiana, dzięki której urządzenia firmy dorównają flagowcom Samsunga. W tym tygodniu w sieci pojawiły się informacje o podobnej zmianie, która tym razem ma dotyczyć marki OPPO.

Popularna firma ogłosiła, że niektóre modele jej smartfonów z 2023 roku otrzymają wydłużony czas aktualizacji do kolejnej wersji Androida. Wsparcie ma obejmować 4 lata upgrade'ów systemu oraz 5 lat aktualizacji bezpieczeństwa. Jednym z urządzeń, które niemalże na pewno zostanie objęte nową polityką firmy, będzie OPPO Find X6 Pro.

Zobacz również:

Model Find X6 będzie dostępny w dwóch wariantach: podstawowym oraz Pro. Pierwsze z urządzeń ma zostać oparte na Snapdragonie 8 Plus Gen 1, którego możecie kojarzyć z takich smartfonów, jak Motorola Edge 30 Ultra czy ASUS Rog Phone 6 Pro. Chipset należy do czołówki podzespołów skierowanych na urządzenia mobilne, a dodatkowo naprawia błędy związane z przegrzewaniem, z którym borykał się jego poprzednik.

OPPO Find X6 Pro otrzyma mocniejszy procesor, a konkretniej Snapdragona 8 Gen 2. Jest to najnowsza jednostka marki Qualcomm, której debiut zobaczyliśmy w listopadzie. Ten sam chipset został wykorzystany przy konstrukcji takich smartfonów jak Vivo X90 Pro czy Xiaomi 13 Pro. Przyszłoroczny flagowiec marki OPPO nie będzie więc odstawał od swojej konkurencji pod kątem wydajności.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: