OPPO Reno3 Pro 5G na kolejnych renderach

Właśnie poznaliśmy wygląd najnowszego smartfona od OPPO.

OPPO na rynku europejskim jest obecne dopiero od niemal roku, ale zaliczyło bardzo udany start, dzięki czemu firma jest już rozpoznawalna. Po premierze innowacyjnych modeli Reno i Reno Zoom z innowacyjną płetwą przyszedł czas na kolejne konstrukcje, a także telefony wyposażone w modem sieci 5G.

OPPO Reno3 Pro 5G na kolejnych renderach

Sieć 5G rozwija się w zawrotnym tempie. W niektórych częściach świata użytkownicy mogą już wykorzystywać dobrodziejstwa sieci kolejnej generacji. Na rynku pojawia się także coraz więcej telefonów z obsługą 5G. W ich produkcje zaangażowały się takie firmy, jak Samsung, Motorola, Xiaomi, Huawei i OnePlus. Do gry dołącza także OPPO, które wprowadzi na rynek przystępny cenowo model Reno3 Pro z modemem 5G dual-mode jeszcze w tym roku.

O smartfonie wiemy już całkiem sporo. Reno3 Pro konkurować będzie głównie z Xiaomi K30 oraz Realme X50. Producent chwiali się, że Reno3 Pro będzie najcieńszym smartfonem z dwuzakresowym modemem 5G w swoim segmencie cenowym. Urządzenie wyposażone zostało w całkowicie szklaną obudowę o grubości zaledwie 7,7 mm w najcieńszym miejscu. Jak na urządzenie z modemem 5G to spektakularne osiągnięcie.

Vice President OPPO - Brian Shen co jakiś czas publikuje na swoim koncie na Twitterze informacje odnośnie nowego smartfona. Dzięki temu wiemy już, że Reno3 Pro 5G wyposażone będzie w baterie 4025 mAh.

Najnowszy wpis zawiera fotografię smartfona przedstawiającą plecki oraz poczwórny aparat główny, który znacząco wystaje poza obrys obudowy. Render pokazuje smartfon z holograficznym wykończeniem, które mieni się od koloru niebieskiego, aż po czerwony. Na aluminiowej ramce umieszczono przyciski do regulacji głośności. Przycisk zasilający prawdopodobnie znajdzie się na prawym boku. Producent zastosował także dwa paski antenowe, które są zgrabnie wkomponowane w obudowę.

Na renderze widać także, że plecki będą zauważalnie zaokrąglone na krawędziach. Rozwiązanie to spowodować ma, że Reno3 Pro 5G lepiej będzie leżeć w dłoniach.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że z przodu znajdzie się spory wyświetlacz bez ramkowy z kamerką do selfie z lewej strony. Reno3 Pro 5G zasilany będzie przez procesor Qualcomm Snapdragon 765G lub MediaTek MTK6885 5G.

OPPO zaraz po premierze procesorów Qualcomm Snapdragon 765G oraz Snapdragon 865 poinformowało, że układy te znajdą zastosowanie w kolejnych smartfonach firmy.

Urządzenie ma pojawić się na rynku chińskim już 26 grudnia.

Źródło: xda-developers.com