OPPO Reno3 z procesorem MediaTek Dimensity 1000L

Reno3 Pro 5G będzie korzystać z procesora Snapdragon 765G, ale "zwykłe" Reno 3 - z MediaTek Dimensity 1000L.

Już wkrótce, na specjalnym pokazie w Chinach, OPPO zaprezentuje całą serię Reno3. Z poprzednich przecieków wiemy, że będą dwa urządzenia - Reno3 oraz Reno3 Pro 5G. Ten drugi model ma napędzać do działania Snapdragon 765G i zasilać bateria o pojemności 4025 mAh (potwierdził to oficjalnie szef firmy, Brian Shen). Wiemy także, że Reno3 Pro będzie mieć zaledwie 7,7 mm grubości oraz cztery obiektywy aparatu tylnego, a w wyświetlaczu znajdzie się otwór na obiektyw aparatu przedniego. O ile w przypadku tego modelu było sporo przecieków, o tym o zwykłym Reno 3 nie mieliśmy wielu informacji.

Na stronie OPPO pojawiła się dzisiaj zapowiedź wydarzenia wraz z oficjalnymi renderami obu modeli. Jak widzimy, Reno 3 ma notch z obiektywem, a przecieki mówią, że jego sercem jest procesor MediaTek Dimensity 1000L, wykonany w architekturze 7nm i mający zintegrowane możliwości obsługi 5G. Czy im wierzyć? trudno powiedzieć - Reno 3 ma być tańszym modelem, a w takich telefonach zazwyczaj obsługa 5G nie występuje. Ma on mieć grubość niewiele większą od wariantu Pro - 7,96 mm. Z tyłu również widzimy cztery obiektywy aparatu tylnego.

Oficjalne przedstawienie obu smartfonów odbędzie się 26 grudnia. Wówczas poznamy dokładne specyfikacje oraz - co równie ważne - ceny.