OPPO pokazuje smartfona z wyświetlaczem "Waterfall"

Smartfony bezramkowe to już żadna nowość, a co powiecie na takie, których ekran rozciąga się również na boki?

OPPO zdobyło globalną sympatię dzięki pokazanemu w ubiegłym roku modelowi Find X - został stworzony z dwóch tafli szkła i panoramicznego wyświetlacza, ma wysuwany moduł aparatu. Naprawdę świetny design oraz rozwiązania technologiczne zasługują na uwagę, jednak na tym producent nie poprzestał. Shen Yiren Brian, jedna z najważniejszych postaci w OPPO, zaprezentował na firmowym Twitterze zdjęcia bliżej niesprecyzowanego modelu z wyświetlaczem o nazwie "Waterfall" (czyli "wodospad". Co jest w nim innowacyjnego? Otóż gdy dobrze przyjrzeć się zdjęciom, widać wyraźnie, że wyświetlacz nie tylko wypełnia całkowicie przód urządzenia, ale również "rozlewa" się na jego boczne krawędzie.

Znany specjalista od wycieków, kryjący się pod pseudonimem Ice Universe, w jakiś sposób wszedł w jego posiadanie i dzięki temu możemy obejrzeć smartfon na filmiku. Widać na nim, że przycisk zasilania został umieszczony w górnej części. Warto też zauważyć, że w odróżnieniu od Galaxy Note Edge, boczna część wyświetlacza nie służy do przechowywania ikonek aplikacji, ale jest po prostu rozciągniętym ekranem.

Zobacz również:

  • Oppo rewolucjonizuje technologię szybkiego ładowania

Niestety, ani Ice Universe, ani Shen Yiren Brian nie podają, jak został nazwany ten model, ani kiedy dowiemy się na jego temat czegoś więcej. A szkoda, ponieważ zapowiada się naprawdę ciekawie.