ORION BURGER czyli ludzkie mięso w hamburgerach

Ponad 100 lokacji, animacja jak z filmów Hanna-Barbera i świetne gagi to trzy elementy, dzięki którym gra ORION BURGER zasługuje na uwagę.

Ponad 100 lokacji, animacja jak z filmów Hanna-Barbera i świetne gagi to trzy elementy, dzięki którym gra ORION BURGER zasługuje na uwagę.

Jej fabuła jest bardzo prosta : gdzieś w galaktyce na niedobory białka zwierzęcego narzeka właściciel fabryki hamburgerów. To co przywożą mu jego łowcy (czytaj: dostawcy) to sama skóra i kości. Postanawia więc rozszerzyć swe obszary połowów (czytaj: regiony hodowlane) o planetę zwaną Ziemią. Niestety, glob ten zamieszkują istoty zdradzające, mimo niewielkiej pojemności czaszki, ślady inteligencji. Aby to zbadać należy zatem odłowić jedną sztukę i poddać szeregowi testów.

Tu zaczyna się zadanie gracza - musi on uwolnić swego bohatera z klatki na chomiki, opanować statek kosmiczny, uratować Ziemian przed pożarciem i szczęśliwie powrócić do domu. Nie jest to wcale proste. Styl zagadek przypominający nieco produkty LUCAS ARTS (np.: DAY OF TENTACLE) i zabawna akcja wyróżniają HAMBURGERA, przepraszam ORION BURGERA z zalewu śmiertelnie poważnych i bardzo łatwych gier przygodowych jakie pojawiają się ostatnio na polskim rynku. Gra posługuje się swoistą "kosmiczną" logiką. W kilku miejscach można się "zaciąć" nawet na dłuższy czas. Spolszczona instrukcja ułatwi nam zadanie, jednak wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość angielskiego.

Komiksowa animacja i styl narracji nie są może całkiem dopracowane, jak w np.: przygodówkach SIERRY, lecz i tak zasługują na dobrą ocenę. Wszystkie tła i postacie są ręcznie rysowane, z użyciem ołówka a nie komputera, widać włożony nakład pracy. Program nie sprawia żadnych trudności i ma niewielkie wymagania sprzętowe. Nie zawsze radzi sobie natomiast z obsługą kart dźwiękowych wyższej klasy (AWE 32 czy GUS P'n'P) w niektórych konfiguracjach sprzętowych, lecz nawet jakość muzyki FM jest zadowalająca.

Wygląda na to, że firma U.S. GOLD, która wydała ORION BURGERA pod szyldem EIDOS, wraca do dawnej formy.

Wymagania min.: 486dx-40, 8MB RAM, 35 MB HD, SVGA, CD-ROM 2X

Zalecane: 16MB RAM.