ORiNOCO z Lucent Technologies

Firma Lucent Technologies ogłosiła premierę klienta USB pozwalającego bezprzewodowo połączyć z komputerem dowolne urządzenie peryferyjne za pomocą dostępowego systemu ORiNOCO i portów USB.

System ORiNOCO opracowany przez firmę Lucent Technologies oferuje użytkownikom szybki (11Mbps), bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz możliwość budowania bezprzewodowych sieci w domu, biurze i w otwartych przestrzeniach. Nowe urządzenie USB umożliwia komunikację pomiędzy dowolnym komputerem PC wyposażonym w port USB, a punktami dostępowymi (access points) systemu ORiNOCO włącznie z home/SOHO Residential Gateway (RG1000), AP-500 czy AP-1000. Urządzenie oferuje zasięg do 50 metrów i prędkość transferu danych rzędu 11Mbps oraz jest kompatybilne z bezprzewodowymi urządzeniami sieciowymi innych firm m.in: Acer, Apple, Dell, Enterasys, Hewlett-Packard, IBM, Melco/Buffalo, Sony, Toshiba.

ORiNOCO USB Client jest zasilany przez komputerowe złącze USB, nie wymaga dodatkowego źródła mocy i jest dostępny w wersjach dla Windows 98, Windows ME i Windows 2000. Urządzenie USB jest dostępne w dwóch wariantach: Silver 64-bit key WEP i Gold 128-bit key, kosztujących odpowiednio 199 i 219USD.

www.lucent.com/orinoco


Zobacz również