OS a'la Windows

Ukazało się pierwsze wydanie RC systemu ReactOS 0.3.3, darmowej dystrybucji kompatybilnej z najpopularniejszymi produktami firmy Microsoft. Nowa edycja ma pracować z jeszcze większą ilością programów i sterowników przeznaczonych dla Windows XP.

ReactOS

ReactOS

ReactOS jest zaawansowanym systemem operacyjnym z rodziny open source. Oprogramowanie zostało napisane od zera. Celem twórców było stworzenie w pełni legalnej, darmowej implementacji systemu operacyjnego całkowicie kompatybilnego z Windows XP oraz ze wszystkimi aplikacjami na niego przeznaczonymi. Oprócz podobnej architektury, zadbano również o to, aby interfejs ReactOS funkcjami niczym się nie różnił od klasycznego interfejsu Windows Me/2000.

ReactOS jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych systemów alternatywnym w swojej klasie. Coraz to nowsze wersje powiększają zakres współpracujących z nimi aplikacji. W zamierzeniu twórców, dystrybucja ta ma być największym konkurentem produktów Microsoftu. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej projektu.

Pobierz ReactOS