OWC prezentuje napęd Blu-ray z czterema interfejsami

Firma Other World Computing (OWC) zaprezentowała nowy zewnętrzny napęd Blu-ray - model Mercury Pro 12x Blu-ray. Przeznaczone dla użytkowników komputerów Mac i pecetów urządzenie pozwala na zapis niebieskich krążków z prędkością 12x oraz może się pochwalić czterema interfejsami.

OWC prezentuje napęd Blu-ray z czterema interfejsami

Mercury Pro 12x Blu-ray

Nowy napęd to zewnętrzne rozwiązanie o wymiarach 191 x 64 x 267 mm, które - co ciekawe - możemy połączyć z komputerem za pomocą czterech różnych interfejsów - FireWire 800 (2 porty), FireWire 400, USB 2.0 i eSATA.

Sprzęt, który zbudowano w oparciu o napęd Pioneera (model BDR-205) pozwala na zapis zarówno jedno- jak i dwuwarstwowych krążków Blu-ray z prędkością sięgającą 12x (oczywiście obsługuje również płyty DVD, DVD-RAM i CD-R/RW). Wyposażony został w 8-megabajtową pamięć podręczną, natomiast oferowane przez niego maksymalne prędkości zapisu przedstawiają się następująco:

BD-R (Single Layer/Double Layer): 12x

BD-RE (Single Layer/Double Layer): 2x

DVD-RAM: 5x

DVD-R: 16x

DVD-R (DL): 8x

DVD-RW: 6x

DVD+R: 16x

DVD+R (DL): 8x

DVD+RW: 8x

CD-R: 40x

CD-RW: 24x

Nagrywarka dostępna jest w dwóch wersjach - droższej wyposażonej w oprogramowanie Roxio Toast 10 Titanium Pro (450 USD) i tańszej, która go nie posiada (350 USD). Każda objęta jest roczną gwarancją i dostarczana z dwiema płytami 25GB BD-R.