OXY24 pozwala uruchomić desktopową wersję MS Office na Androidzie

Usługa OXY24 umożliwa natomiast uruchomienie pełnego pakietu Office na urządzeniach z Androidem, a także wielu innych aplikacji.


Microsoft Office na smartfonach

Na urządzeniach z Androidem nadal brakuje oficjalnego pakietu Office od Microsoftu. Dostępne są aplikacje firm trzecich, część płatnych, część darmowych, które umożliwiają tworzenie i edycję dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Niestety często pojawiają się problemy z odczytem plików - niektóre aplikacje nie obsługują zaawansowanych formuł w plikach .xls, inne zaś nie radzą sobie z komentarzami w plikach .doc. Jest jednak inny sposób na uruchomienie programów znanych z komputerów stacjonarnych na smartfonach i tabletach.

Zobacz także: VLC na Androida już dostępny

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Jak wyłączyć tworzenie kopii zapasowych zdjęć na koncie Google [PORADA]

Alcatel One Touch 991 D Dual-Sim z Androidem. Recenzja

Bilkom od teraz z możliwością kupna biletów PKP Intercity

Czym jest OXY24?

OXY24 to usługa, która umożliwia uruchomienie aplikacji w chmurze. Dzięki temu nie muszą one być instalowane na komputerze, aby na nich pracować. Działa to podobnie do usług streamingu gier jak np. OnLive, albo oglądania wideo w sieci bez konieczności uprzedniego pobrania materiału wideo na dysk. Użytkownik otrzymuje dostęp do interfejsu aplikacji. Za pomocą OXY24, oprócz pakietu Microsoft Office, dostępne jest też oprogramowanie innych firm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją usługi OXY24 w serwisie PC World, gdzie przyjrzeliśmy się także możliwości uruchomienia programów na Androidzie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: