Obcy na celowniku

Alliance to piątą część serii X-com, tym razem zrealizowana w konwencji FPP.

Wielu osób jest święcie przekonanych, że nie jesteśmy sami w kosmosie. Ta myśl przyświeca także programistom z Microprose, którzy są twórcami kultowej serii zatytułowanej X-Com. Trzy pierwsze części sagi (UFO Enemy Unknown, Terror from the Deep i Apocalypse) należą do gatunku strategii, natomiast czwarta (Interceptor) to niezbyt skomplikowany symulator walk kosmicznych. Jednak wszystkie te gry są podporządkowane tej samej idei - walce z niebezpiecznymi przybyszami z innych planet.

Dziś mamy przyjemność poinformować, że wielkimi krokami zbliża się kolejna część serii, która nosi podtytuł Alliance. Tym razem będziemy mieli okazję osobiście pokierować poczynaniami oddziału oddelegowanego do walki z obcymi. Najnowsza część serii zostanie bowiem zrealizowana w konwencji FPP. Autorzy zaproponują nam wiele zróżnicowanych i rozbudowanych misji stwarzających doskonałą okazję bezpośredniej konfrontacji z obcymi. Podczas akcji zetkniemy się z kilkoma rasami kosmitów, z których każda będzie preferować odmienne style walki. W ich skutecznej eksterminacji przeciwnika pomoże nam bogaty arsenał broni i wyposażenie specjalne. Ponadto poprzez prowadzenie badań nad zdobytymi artefaktami uzyskamy dostęp do nowych technologii produkcji uzbrojenia i poszerzymy naszą wiedzę o przeciwniku.

X-com Alliance zostanie zaprezentowany publiczności na targach E3 w Los Angeles, a do sprzedaży trafi najprawdopodobniej w połowie października br.