Obcy po raz wtóry

Echelon - symulator futurystycznych walk powietrzno-naziemnych - to nowa propozycja rosyjskich programistów z BUKA Entertaiment.

Rosyjski team designerów z BUKA Entertaiment tworzy produkt łączący najlepsze elementy serii Wing Commander, Mechwarrior i Starsiege. Gra nazywa się Echelon i należy do gatunku symulatorów futurystycznych walk powietrzno-naziemnych.

Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości, gdy ludzie na szeroką skalę rozpoczynają podbój kosmosu. Na swojej drodze ludzkość napotyka nie znaną dotąd rasę humanoidalnych stworzeń, które nie należą bynajmniej do zwolenników pokoju i braterstwa. Do akcji wkraczają oczywiście siły zbrojne, a wśród nich elitarny szwadron bojowy - macierzysta jednostka gracza. Walka z Obcymi toczy się zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i na powierzchni planet, a do dyspozycji gracza oddane zostanie kilka rodzajów statków (m.in. myśliwiec i poduszkowiec) oraz bogaty zestaw uzbrojenia. Długa i trudna kampania wojenna składa się z wielu zróżnicowanych misji, których wypełnianie determinuje dalszy awans w wojskowej hierarchii (grę rozpoczynamy jako porucznik, a skończyć możemy w stopniu głównodowodzącego komandora).

Programiści ze Wschodu zapowiadają, że premiera Echelona odbędzie się prawdopodobnie w III kwartale 2000 r.


Zobacz również