Obecny iMac przechodzi do historii. Apple zakończyło produkcję!

Apple wycofało z produkcji topowe konfiguracje iMac'a z ekranem o przekątnej 21,5 cala. Wkrótce na rynku pojawi się zupełnie nowy iMac z procesorem Apple M1.

Najnowsze informacje z łańcucha dostaw wskazują, że Apple zaprzestało produkcji iMac'a 21,5 Retina 4K w topowych konfiguracjach z 512 GB oraz 1 TB dyskiem SSD. Decyzja ta może oznaczać, że nowy model zadebiutuje w przeciągu najbliższych tygodni.

iMac 21,5 obecnej generacji

iMac 21,5 obecnej generacji

Portal Appleinsider podaje, że topowe modele iMac'a 21,5 Retina 4K nie są już produkowane. Dodatkowo nie da się ich już zamówić w amerykańskim Apple Store. Wybrane egzemplarze dostępne są jeszcze u resselerów. Apple produkuje jeszcze bazowe modele z 256 GB dyskiem SSD oraz 1 TB pamięcią Fusion Drive.

Obecna generacja iMac'a 21,5 zadebiutowała w 2019 roku i oferuje procesory Intel Core ósmej generacji. Na rynku dostępny jest również starszy iMac z 2017 roku wyposażony w niskonapięciowy procesor Intel Core i5-7360U i matrycę Full HD.

Nowy model iMac'a zaoferuje przeprojektowany wygląd i większy ekran. Design podobny będzie do wyświetlacza Pro Display XDR. Wcześniejsze plotki sugerowały, że nowy iMac dostępny będzie w wielu wersjach kolorystycznych.

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego kadłubka Apple wycofa się z produkcji iMaca z procesorami Intela. Nowe modele zaoferują autorskie układy Apple Silicon korzystające z architektury ARM.

Bazowe modele iMaca 21,5 obecnej generacji nadal będą sprzedawane dla sektora edukacyjnego.

Źródło: appleinsider.com