Obejdź zabezpieczenia Playstation 3 za pomocą kalkulatora

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Hakerom udało się już "włamać do" Playstation 3 za pomocą telefonów komórkowych. Teraz przekroczyli kolejną granicę i zrobili używając... kalkulatora.

Japońska firma nie poddaje się, i wciąż próbuje walczyć z oprogramowaniem umożliwiającym uruchamianie pirackich kopii gier i nieautoryzowanych aplikacji na Playstation 3. Najnowsza broń Sony to aktualizacja firmware’u konsoli (wersja 3.42). Muszą ją pobrać wszystkie osoby, które nadal chcą korzystać z usługi sieciowej Playstation Network. I choć Sony nie mówi tego wprost, to jedna ze zmian "usuwa problem związany z bezpieczeństwem konsoli". Może to oznaczać tylko to, że firma próbuje utrudnić życie hakerom.

Do zwycięstwa jednak najwyraźniej daleko. Niejaki Brandon Wilson przeniósł oprogramowanie umożliwiające "złamanie" konsoli na... kalkulator. Nie jest to jednak byle jaka maszyna. Do obejścia zabezpieczeń PS3 Wilson użył modelu, który posiada wbudowaną pamięć ROM i port Mini-USB. Tych, którzy już teraz chcieliby dla zabawy powtórzyć ten wyczyn, informujemy, że TI-84 w sieci kosztuje od 100 do 250 dolarów.

Zobacz również:

  • Windows 11 po kolejnym liftingu! Zmieniły się aplikacje systemowe