Obejrzyj pogrzeb Michaela Jacksona w Sieci

Według amerykańskiej policji do Staples Center w Los Angeles przyjedzie dziś ponad 250 tys. osób, które wspólnie pożegnają Michaela Jacksona. W naszym serwisie będziecie mogli obejrzeć wydarzenie na żywo. Podajemy również listę alternatywnych witryn oferujących transmisję strumieniową.

Śmierć Michaela Jacksona była jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat. Dzisiejszy pogrzeb Króla Popu na cmentarzu Forest Lawn w Los Angeles wzbudza wielkie emocje na całym świecie. Amerykańska policja szacuje, że pod Staples Center przyjedzie dziś ponad 250 tys. osób, które będą chciały wspólnie pożegnać gwiazdora.

Po śmierci Króla Popu wiele serwisów informacyjnych zanotowało przeciążenie, które uniemożliwiło im normalne funkcjonowanie. Natychmiast pojawiły się również niebezpieczne wiadomości spamowe i wirusy związane z hasłem "Michael Jackson".

Dzisiejszy pogrzeb gwiazdora muzyki pop to ważne wydarzenie dla mediów internetowych. Jeszcze nigdy tak wiele serwisów informacyjnych, społecznościowych oraz blogowych nie zapowiedziało własnych wideo-transmisji strumieniowych z jednego wydarzenia. Można przypuszczać, że już za kilka godzin fani zmarłego będą w Sieci wspólnie przeżywać tragiczne odejście Króla Popu.

Kiedy?

Pogrzeb Michaela Jacksona został zaplanowany na 8.00 rano w Los Angeles. Według czasu polskiego wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00. Media rozpoczną relację wcześniej. Jeśli chcecie obejrzeć wydarzenie w Sieci, powinniście zacząć ustawiać się w kolejce osób oczekujących na transmisję strumieniową - unikniecie wtedy problemów z połączeniem w najważniejszym momencie.

Gdzie? Kto?

Staples Center w Los Angeles. Ponad 17 tysięcy osób zdobyło bilety podczas publicznej loterii - 11 tys. osób bezpośrednio do Staples Center i kolejne 6,5 tys. do znajdującego się niedaleko Nokia Theater. Na pogrzebie oprócz rodziny pojawią się m.in. Ron Boyd (przyjaciel rodziny), Kobe Bryant, Mariah Carey, Andrae Crouch Choir, Berry Gordy, Jennifer Hudson, Shaheen Jafargholi (finalista brytyjskiego "Mam Talent"), Magic Johnson, Martin Luther King III, Bernice A. King, John Mayer, Lionel Richie, Smokey Robinson, Rev. Al Sharpton, Brooke Shields, Pastor Lucious Smith (przyjaciel rodziny), Usher i Stevie Wonder.

Obejrzyj w Sieci

Pogrzeb będzie można obejrzeć na żywo w Sieci za pomocą zachodnich serwisów informacyjnych, m.in. Fox (poprzez Hulu), ABCNews, BBC World News, New York Times czy CNN (relacja na żywo we współpracy z Facebookiem - konieczna rejestracja w serwisie społecznościowym). Transmisję zapewnią również CBSNews (WebTvHub, uStream czy CBS), MySpace oraz MSNBC. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji p2p - tutaj pomocne mogą być np. TVUPlayer czy SopCast.

Internauci donoszą, że tylko CNN, Fox, CBS, USA Today i MySpace będą mogły wejść do Staples Center. Poniżej osadzamy materiał wideo z USA Today.

UWAGA!

Relacja na żywo powinna wyświetlić się w poniższym oknie w godzinach 18.00-19.00 czasu polskiego. Zaznaczamy jednak, że po 19.00 film może nie działać z powodu przeciążenia serwisu - warto więc przygotować alternatywę w postaci jednego z wymienionych wcześniej rozwiązań.

Aktualizacja: 08 lipca 2009 12:11

W serwisie YouTube oraz podobnych można już znaleźć pierwsze materiały wideo prezentujące pożegnanie Michaela Jacksona. Wszystkich fanów gwiazdora, którzy nie mogli obejrzeć wydarzenia na żywo, zachęcamy by pobrali pełną relację filmową. W artykule "Pobieraj z YouTube - jak ściągnąć filmy bez kombinowania" prezentujemy krok po kroku jak ściągnąć film z Youtube i dostosować go do swoich potrzeb.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: