Obi-Wan w akcji!

LucasArts przygotowuje następcę popularnego Dark Forces 2: Jedi Knight.

Programiści z LucasArts nie zwalniają tempa! Kilka dni temu zapowiedzieli przeznaczoną dla konsoli Dreamcast grę Jedi Power Battles, a dziś podali do publicznej wiadomości, że równolegle pracują nad PeCetową pozycją o nazwie Obi-Wan (jest ona bezpośrednią spadkobierczynią znakomitego Dark Forces 2: Jedi Knight).

Tytuł ten jest kolejnym produktem bazującym na wątkach zaczerpniętych z filmu Star Wars Episode 1: The Phantom Menace i pozwala graczowi przejąć kontrolę nad postacią młodego Obi-Wana. Jako Jasny Rycerz Jedi jest on zobowiązany do walki z Ciemną Stroną Mocy, którą reprezentuje tu demoniczny Darth Maul i sprzymierzona z nim Federacja Kupiecka (na jej usługach znajduje się m.in. olbrzymia armia droidów bojowych oraz liczne zastępy najemników i łowców głów). Mimo iż siły Zła dysponują znacznie większym arsenałem, to nasz bohater nie stoi wcale na straconej pozycji, ponieważ ma do swojej dyspozycji równie potężne argumenty w postaci Miecza Świetlnego i Mocy.

Rozgrywka ma być podzielona na wiele rozbudowanych misji, których warstwa fabularna jest ściśle powiązana z kinowym pierwowzorem. Akcję obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby, a oprawa wizualna zostanie wykonana w 3D przy użyciu zaawansowanych technik graficznych. Opcja multiplayer umożliwi prowadzenie gry zarówno w sieci lokalnej, jak i w Internecie.

Jeśli wierzyć zapowiedziom, Star Wars Episode 1: Obi-Wan trafi na sklepowe półki przed tegoroczną Gwiazdką. Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie producenta - www.lucasarts.com/


Zobacz również