Obiektyw AF-S Nikkor 50 mm f/1,8G oficjalnie zaprezentowany

Nikon zaprezentował nowy standardowy obiektyw AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G. Układ optyczny o dużym otworze względnym f/1,8 umożliwia robienie doskonałych zdjęć nawet w warunkach słabego oświetlenia. Obiektyw AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G oferowany jest łącznie z osłoną przeciwsłoneczną HB-47 i miękkim futerałem CL-1013. W sprzedaży powinien pojawić się w pierwszej połowie czerwca tego roku.

Nowy obiektyw Nikona doskonale sprawdza się zarówno do portretowania sylwetki, jak i w fotografii ogólnej. Dzięki niemu w przystępny sposób można się przekonać, jak wiele znaczy duża jasność obiektywu.

"Obiektyw o ogniskowej 50 mm daje miłośnikom fotografii możliwość sięgnięcia po obiektyw spoza podstawowego zestawu i odkrycia twórczych możliwości, jakie daje szeroko otwarta przysłona - malowniczo rozmytego tła portretów czy fotografowania przy słabszym oświetleniu, bez konieczności używania lampy błyskowej" - mówi Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania w firmie Nikon Europe.

Zobacz również:

  • Jaki aparat Nikon wybrać - ranking 2021

Dzięki jasności f/1,8 i ogniskowej 50 mm nowy obiektyw AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G oferuje szerokie możliwości operowania głębią ostrości oraz pozwala na fotografowanie w trudnych warunkach oświetleniowych. Duży otwór względny gwarantuje również jaśniejszy obraz w wizjerze, dzięki czemu łatwiej komponować ujęcie.

Obiektyw AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G wyposażono w całkowicie nowy układ optyczny, składający się z siedmiu elementów w sześciu grupach, w tym z jednego elementu asferycznego, co daje wyjątkową jakość zdjęć. Wbudowany silnik ultradźwiękowy (SWM) gwarantuje dyskretną i dokładną pracę autofokusa. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o użytkownikach lustrzanek cyfrowych firmy Nikon o formacie FX. W przypadku użycia z lustrzankami o formacie DX, jego kąt widzenia odpowiada obiektywowi o ogniskowej 75 mm.

AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G to niezwykle lekki i kompaktowy obiektyw, który można zabrać dosłownie wszędzie - waży zaledwie 185 gramów, a metalowy bagnet jest zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi.

Obiektyw AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G oferowany jest łącznie z osłoną przeciwsłoneczną HB-47 i miękkim futerałem CL-1013. W sprzedaży powinien pojawić się w pierwszej połowie czerwca tego roku.

Źródło: Nikon