Obiektyw Schneider-Kreuznach w komórce?

Koreański koncern LG Electronics podpisał umowę z cenionym niemieckim producentem obiektywów do aparatów fotograficznych - Jos. Schneider Optische Werke (Schneider-Kreuznach). Firmy zamierzają współpracować w zakresie tworzenia układów optycznych do cyfrowych aparatów fotograficznych, montowanych w telefonach komórkowych.

Informacja o nawiązaniu współpracy przez obie firmy została podana przy okazji oficjalnej prezentacji nowego telefonu komórkowego LG Electronics - modelu Shine - który wyposażony został w aparat cyfrowy z układem optycznym przetestowanym i certyfikowanym przez Schneider-Kreuznach. To pierwszy telefon LG, w którego tworzeniu udział miała niemiecka firma - wiadomo już jednak, że telefonów LG z optyką certyfikowaną przez Schneider-Kreuznach będzie więcej.

Umowa podpisana została w Seulu, przez Skotta Ahna, wiceprezesa działu badań i rozwoju w dziale LG Electronics odpowiedzialnym za telefony komórkowe oraz Josefa Stauba, szefa Schneider-Kreuznach.

Obiektyw Schneider-Kreuznach w komórce?

LG Shine

Zaprezentowany właśnie telefon LG Shine wyposażony jest we wbudowany aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 2 MP, aluminiową obudowę, 1 GB wbudowanej pamięci oraz wyświetlacz o przekątnej 2,2" i rozdzielczości QVGA. Co ciekawe, gdy wyświetlacz nie jest aktywny, może pełnić funkcję... lusterka. Ceny urządzenia na razie nie podano.