Oblivion zmierza na PS3 oraz... PSP!

Niesamowite wieści prosto od firmy Bethesda Softworks odpowiedzialnej za produkcję The Elder Scrolls IV: Oblivion. Hitowy na PC i Xboxa 360 tytuł będzie tytułem startowym na PLAYSTATION 3! Co więcej, już na wiosnę przyszłego roku gra zadebiutuje na konsoli przenośnej PSP.

Oblivion zmierza na PS3 oraz... PSP!
Niestety, firma nie podała żadnych szczegółów związanych z tytułem. Mimo to, w sieci pojawiło się już kilka pewnych informacji z nim związanych.

Wersja na PS3 zostanie znacznie rozbudowana w stosunku do innych. Wiadomo, że zostanie wzbogacona o nową gildię - Knights of the Nine.

Zadaniem gracza, gdy wstąpi w jej szeregi, będzie uzyskanie statusu "Boskiego Krzyżowca" (Divine Crusader). Brzmi to bardzo ciekawie, szczególnie, że oznacza nowe lokacje, postacie niezależne, bronie i inne "atrakcje" w klimacie formacji.

Wersja na PSP ma nosić tytuł The Elder Scrolls Travels: Oblivion. Będzie różnić się od pierwowzoru zarówno pod względem oprawy, jak i sposobu rozgrywki. Chodzi tu przede wszystkim o przystosowanie gameplay'a dla konsoli przenośnej.

Pierwsze screeny z wersji na PS3 znajdziecie pod tym adresem.