Obniżka Playstation 3 to wyprzedaż starych modeli?

Całkiem niedawno informowaliśmy o planowanej obniżce cen konsoli Playstation 3 z dyskiem o pojemności 60GB. Promocja miała dotyczyć jedynie Stanów Zjednoczonych, co wzbudziło niemałe oburzenie wśród europejskich fanów. Wszystko wskazuje na to, że niepotrzebnie. Obniżka nadal jest planowana, prawdopodobnie zabraknie jednak... samych konsol.

Przyznajemy, że brzmi to trochę dziwnie, jednak rozjaśnia się nieco po wysłuchaniu słów europejskiego przedstawiciela Sony, Davida Reevesa.

Ten, komentując na gorąco decyzję Sony o planowanej obniżce, stwierdził że jest to jedynie zabieg marketingowy. Podobno ma on na celu wyprzedanie starych zapasów, których jest już i tak mało.

Słowa Reevesa zostały jednak częściowo zdementowane przez innego przedstawiciela Sony. Ten stwierdził, że amerykańscy fani nie mają powodów do obaw. Ponoć magazyny jego firmy są pełne egzemplarzy z dyskiem 60GB. Ma ich starczyć "na kilka następnych miesięcy".

Na zakończenie, przedstawiciel Sony dodał, że nie będzie więcej żadnych komentarzy odnośnie strategii marketingowej jego firmy w USA. Co ważne, oba oświadczenia choć brzmią inaczej, to nie są ze sobą sprzeczne.

Jeden z wniosków, jakie nasuwają się same, jest taki, że planowana obniżka ma po prostu nie dopuścić do tego, aby japoński gigant został sam z tysiącami konsol z dyskiem 60GB. Promocja ma dać czasowy wybór graczom ze Stanów Zjednoczonych. Czasowy, bowiem wszystko wskazuje na to, że nowy, ulepszony model, zastąpi całkowicie starszego krewniaka.

W tej kwestii pozostaje jednak jeszcze wiele niewiadomych i zapewne będziemy informować o wszystkich nowościach.