Obniżka u Intela

Po niedawnej obniżce cen procesorów, ogłoszonej przez AMD, nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Intela. Firma ta jednak, w przeciwieństwie do konkurenta, objęła obniżką także procesory przeznaczone do notebooków.

Intel, nie chcąc pozostać w tyle za swoim największym konkurentem - AMD, obniżył ceny swoich CPU. Procesory z serii Celeron D, zarówno te przeznaczone dla gniazd Socket 478 i Socket 775, są teraz tańsze o 5-14 %. Przykładowo, Intel Celeron D 351, pracujący z częstotliwością 3,2 GHz, kosztuje teraz 117 USD - o 10 dolarów mniej niż przed obniżką. Ponadto firma obniżyła ceny większości procesorów dla laptopów z serii Intel Pentium M i Intel Celeron M. Teraz można je kupić o 13-34 % taniej.

Cenowe "cięcia" nie omineły również pakietów podzespołów do laptopów z certyfikatem Centrino, czyniąc je bardziej przystępnymi finansowo dla klientów. Teraz za komplet, w skład którego wchodzą: procesor z serii M, chipset Intela i kontroler sieci bezprzewodowej zapłacić trzeba od 10 do 31% mniej. Za pakiet zawierający procesor Intel Pentium M 770 (2.13 GHz), chipset 915 GM oraz kontroler sieciowy Intel PRO/Wireless 2915ABG, zapłacić teraz trzeba 488 USD zamiast 703 USD.

Tyle samo co dotychczas trzeba będzie zapłacić za procesory z serii Intel Pentium, przeznaczone dla komputerów domowych, a także Intel Xeon.


Zobacz również