Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Czy znajdzie się w twoim plecaku trochę przestrzeni, którą przeznaczysz na elektronicznego pomocnika? Wygospodaruj odrobinę miejsca - warto. Ładowarka wykorzystująca port USB, wodoodporny odtwarzacz MP3 czy netbook pozwolą ci przetrwać w najtrudniejszych warunkach. Dzięki nim nawet najbardziej nieudany urlop z dwoma tygodniami ulew (nie życzymy nikomu!) stanie się znośny. A jeśli okaże się, że opisywany przez nas gadżet był niepotrzebny? Tym lepiej, będziesz miał namacalny dowód, że wypoczynek się udał. :)

Na wakacjach lub w podróży przydadzą się nie tylko laptop, komórka czy aparat cyfrowy, ale też inne gadżety...

Asus Eee PC1000H Informacje ranking PC Worlda Cena 1430 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Asus Eee PC1000H

Asus Eee PC 1000H wykorzystuje intelowski procesor Atom wraz z chipsetem 945, jak również klasyczny twardy dysk 80 GB. Maszynka ASUSA jest jednak wyraźnie większa i cięższa od netbooka MSI Wind. Za pokaźne gabaryty należy winić dość duży akumulator, który pojemnością aż trzykrotnie przewyższa ten z MSI (6600 mAh wobec 2200).

Nasze testy wykazały, że ten netbook może działać na akumulatorze średnio aż 6,5 godziny! Z takim wynikiem miniaturowy laptop wreszcie przestaje być zabawką i zamienia się w pełnoprawne mobilne narzędzie pracy. Co prawda, pod względem wydajności Eee PC 1000H minimalnie ustępuje MSI Windowi U100 czy Acerowi Aspire One 150B, ale poza benchmarkami różnice są praktycznie niezauważalne. Warto natomiast zwrócić uwagę na rewelacyjny wyświetlacz o najwyższym kontraście (aż 501:1) oraz wyjątkowo bogaty pakiet aplikacji instalowanych w komputerze wraz z Windows XP.

Kensington MicroSaver Keyed Retractable Notebook Lock Cena: 480 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Kensington MicroSaver Keyed Retractable Notebook Lock

Na wakacjach, w podróży, gdy zabieramy ze sobą laptop, przyda się dodatkowe zabezpieczenie utrudniające jego kradzież. Obecnie każdy laptop, a nawet niektóre monitory czy inne cenne urządzenia elektroniczne, np. projektory, wyposażone są w gniazdo Kensington Lock. Pozwala ono na przymocowanie urządzenia do elementów wyposażenia pokoju za pomocą stalowej linki, a można je rozpoznać po ikonie z literą K lub symbolem łańcucha.

Kensington MicroSaver Keyed Retractable Notebook Lock jest o tyle wygodne, że nie zajmuje dużo miejsca. W przeciwieństwie do niektórych zabezpieczeń ma zwijaną linkę (1,2 m) i chowany zamek. Bez problemów zmieści się w kieszeniach spodni lub małej kieszonce w torbie czy też plecaku. Producent dołącza również dwa klucze.

ODTWARZACZE MULTIMEDIALNE

Przenośny odtwarzacz multimedialny to klucz do sukcesu. Dzięki niemu nie znudzisz się, spacerując w deszczu, gdy zbrzydnie ci towarzystwo kolegów i rodziny. A kiedy do nich wrócisz, szybko przełączysz muzykę na tę, która najlepiej pasuje do pieczenia kiełbasek przy ognisku. Albo po prostu zapętlisz ścieżkę z utworem odstraszającym komary.

Laberg BigBoy Informacje: Ranking PC Worlda Cena: 480 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Laberg BigBoy

Model ten z uwagi na duże wymiary z pewnością będzie często porównywany do iPoda toucha, który jest jednak od BigBoya mniejszy (iPod touch - 110x61,5x8,5 mm, Laberg BigBoy - 135x75x15 mm). Możliwościami odpowiada przenośnym odtwarzaczom multimedialnym z twardym dyskiem. Większość filmów możemy na nim oglądać bez konwersji. Jakość obrazu jest dobra, bo Laberg BigBoy wyposażono w duży, 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480x272 pikseli (16:9). Urządzenie pozwala też na słuchanie plików audio zapisanych w najczęściej używanych formatach audio (MP3, WMA), w tym bezstratnej kompresji APE, FLAC, nie obsługuje jednak plików OGG Vorbis. Wyposażony jest też w gniazdo TV-Out, które może również służyć do podłączenia drugiej pary słuchawek. Co istotne, gdy słuchamy muzyki , pracuje ponad 30 godzin na wbudowanym akumulatorze.

iBOX Poseidon Cena 160 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

iBOX Poseidon

IBOX Poseidon nie próbuje być odpowiednikiem iPoda, Zena ani żadnego ze swych zacnych konkurentów. Jego producent uznał, że potrzebuje urządzenia, które potrafi odtwarzać muzykę nawet po zanurzeniu w wodzie. Urządzenie spełnia standard wodoszczelności IPX8, co oznacza, że podczas testów zostało zanurzone na głębokość 2,6 metra na czas 30 minut. Można więc z nim pływać, nawet nurkować (bez akwalungu), nie mówiąc już o chodzeniu w deszczu czy uprawianiu intensywnych sportów fizycznych.

Poseidona wyposażono w 2 GB pamięci flash, opaskę na rękę, wodoodporne słuchawki wraz z zestawem gumek-adapterów oraz przejściówkę jack-USB. Aluminiowa obudowa gwarantuje odporność na korozję nawet w wypadku kontaktu z solą morską - ale po każdym moczeniu w Morzu Martwym zalecamy profilaktyczne przepłukanie sprzętu.

KOMÓRKA, APARAT

Aparat i telefon to urządzenia, bez których nie wypada ruszać się z domu. Obydwa pozwolą ci zapisać wspomnienia, drugie z nich (komórka) umożliwi również szybkie podzielenie się nimi z rodziną. Możesz zapomnieć o spakowaniu śpiwora, słomkowego kapelusza, nawet o podłączanej do USB przenośnej chłodziarce do piwa, ale o nich - nie.

Apple iPhone 3G Cena od 1 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Apple iPhone 3G

O iPhonie 3G napisano już tyle, że każde dodatkowe zdanie będzie tylko przytoczeniem tej albo innej wypowiedzi. Musimy jednak uderzyć się w piersi. Telefon Apple'a ciągle jeszcze w pewnych dziedzinach ciągle pozostaje w tyle za konkurentami, ale pod względem rozrywkowości nie ma sobie równych. To chyba jedyna komórka na rynku, która sprawia użytkownikom niebagatelną frajdę. Jedyna - lub jedna z niewielu - o której zakupie decydują tak silne emocje. Wszystko za sprawą aplikacji w App Store: połącz się ze sklepem, zainstaluj, co tylko wpadnie ci pod rękę, a podczas wakacji będziesz miał masę zabawy, odkrywając nowe funkcje iPhona.

Przy okazji telefon Apple'a jest stylowy i na pewno będzie pasował zarówno do kąpielówek, jak i do eleganckiego wieczoru. Uważaj tylko na złodziei, iPhone 3G ciągle nie stracił na wartości, jest więc dla nich łakomym kąskiem.