Obraz na stół

Sanyo opracowało projektor, który umożliwia wyświetlanie dużych obrazów przy ustawieniu rzutnika w bliskiej odległości od ekranu. Dodatkowo możliwa jest projekcja w pionie i poziomie.

Sanyo LP-XL50 to jeden z najnowszych i zarazem najciekawszych na świecie. Przeznaczony jest do zastosowań biznesowych, a o jego niezwykłości świadczą opcje rzucania obrazu. Pracuje w technologii LCD (rozdzielczość paneli to 1024x768 pikseli), wyposażono go w specjalny system sferycznych luster, które sprawiają, że projekcja może się odbywać na bardzo niewielką odległość, np. ustawiając projektor o 8 cm od ekranu, uzyskujemy obraz o 80-calowej przekątnej. Podobne rozwiązanie opracował już kilka lat temu NEC, a zastosowano je m.in. w projektorze WT610. Model Sanyo wyróżnia możliwość projekcji także na stole lub podłodze (służą jako ekran). Wystarczy projektor umieścić w niewielkiej odległości od podłoża i rzucić obraz w poziomie.

Urządzenie wyświetla obraz o jasności 2000 ANSI lumenów, wyposażone jest m.in. w gniazda wideo VGA, komponent, wyjście VGA do równoczesnego podłączenia zewnętrznego wyświetlacza. Waży 7,8 kg przy rozmiarach 37,4x19,6x49,5 cm (szer. x wys. x głęb.). Model ten bedzie dostępny najpierw w Japonii. Premierę przewidziano na 1 grudnia br. Cena urządzenia nie została podana do publicznej wiadomości.