Obraz przez WiFi w każdym wyświetlaczu

ViewSonic wprowadził do oferty ciekawy adapter, który łączy bezprzewodowo komputer z dowolnym projektorem lub innym wyświetlaczem.

WPG-100 umożliwia użytkownikom bezprzewodowe połączenie z dowolnym projektorem, telewizorem LCD czy PDP oraz monitorem komputerowym (z wejściem VGA lub DVI). Instalacja urządzenia sprowadza się do podłączenia przystawki do wejścia wideo wyświetlacza. Po wgraniu na komputer odpowiednich sterowników można już przesyłać obraz bez kabli. WPG-100 zaopatrzone jest w zabezpieczenia WEP i WPA, więc przepływ informacji pomiędzy projektorem a użytkownikiem jest bezpieczny.

Obraz przez WiFi w każdym wyświetlaczu

Adapter WiFI ViewSonic WPG-100

Obsługiwane standardy WiFi to "b" i "g". Możliwa jest także komunikacja standardowym kablem sieciowym (urządzenie ma odpowiednie wejście). Dodatkowo urządzenie oferuje możliwość zabezpieczenia dostępu hasłem, aby uchronić się przed nieautoryzowanym gościem. Maksymalna rozdzielczość obrazu to 1024x768 pikseli. Niestety z informacji ViewSonica nie wynika czy przesyłanie filmów drogą bezprzewodową odbywa się całkowicie płynnie (to największa bolączka projektorów z obsługą sieci WiFi). Wkrótce urządzenie dostaniemy do testów i podzielimy się z Wami wrażeniami.

WPG-100 dostępne jest na zamówienie u autoryzowanych dystrybutorów ViewSonic. Produkt objęty jest 3 letnią gwarancją producenta, a jego sugerowana cena to 649 zł.