Obraz systemu Android 5.0 Lollipop pochodzący z Nexusa 9 trafia do sieci

Zgodnie z oczekiwaniami Google udostępniło wreszcie nową wersję swojego oprogramowania operacyjnego do smartfonów i tabletów. Obraz systemu pochodzący z tabletu Nexus 9 mogą teraz pobrać wszyscy chętni.

W czerwcu Google zaprezentowało wczesną wersję nowego systemu operacyjnego nazywając ją tajemniczo Androidem L. W zeszłym miesiącu oprogramowanie zostało oficjalnie zaprezentowane pod nazwą Android 5.0 Lollipop razem z dwoma urządzeniami, które będą od nowości korzystać z tego wydania. Jednym z nich jest phablet Motorola Nexus 6, a drugim tablet Nexus 9 wyprodukowany przez HTC.

Do sieci trafił właśnie pełny obraz systemu pochodzący z tabletu HTC. Niestety, posiadacze starszych urządzeń z rodzony Nexus nie będą mogli go zainstalować na swoich sprzętach. Udostępnienie takiego obrazu z Nexusa 9 w wersji Wi-Fi oznacza jednak, że jesteśmy o krok bliżej do wypuszczenia przez Google obrazów Androida 5.0 Lollipop dla innych urządzeń z linii Nexus.

Na to z pewnością czekają posiadacze tabletów Asus Nexus 7 oraz wyprodukowanego przez Samsunga Nexusa 10. Google nie podało jednak terminu, kiedy oprogramowanie trafi na serwery w formie obrazu, ani tym bardziej o dacie rozpoczęcia dystrybucji bezprzewodowej Androida 5.0 Lollipop typu OTA.

Wedle poprzednich doniesień w cierpliwość uzbroić muszą się też posiadacze Nexusów ze slotem na kartę SIM, czyli smartfonów Nexus 4, Nexus 5 oraz tabletu Nexus 7 w wariancie obsługującym łączność LTE. Związane jest to z trudnościami z zaprogramowaniem obsługi kart SIM.

źródło: pocketnow.com