Obrazki z Internetu

Kalifornijska firma Ceiva Logic zaprezentowała urządzenie przypominające ramkę do rodzinnych fotografii, które wyświetla obrazki pobrane z sieci.

Firma Ceiva Logic przedstawiła niecodzienne urządzenie o nazwie Ceiva, przeznaczone do prezentacji obrazków pobieranych z Internetu. Urządzenie to podobne jest do tradycyjnej ramki na zdjęcia, z tą różnicą, że zamiast szkła zawiera wyświetlacz LCD. Ceiva ma jedynie dwa przełączniki z tyłu ramki i nie wymaga od użytkownika kontaktu z komputerem, systemem operacyjnym czy jakimkolwiek programem komputerowym. Urządzenie automatycznie, w nocy z serwisu Ceiva Logic pobiera zdjęcia wysyłane tam np. przez podróżujących członków rodziny. Każdego ranka Ceiva wyświetla zdjęcia w ramce stojącej np. na nocnym stoliku. Do komunikacji z firmowym serwisem Ceiva wykorzystuje analogowe połączenie telefoniczne.

Inicjatywa firmy Ceiva Logic jest przejawem ogólnego trendu, polegającego na łączeniu konwencjonalnych sprzętów domowych z usługami sieciowymi. "Ceiva wygląda jak tradycyjna ramka na zdjęcia, jednocześnie wykorzystuje zaawansowane technologie komputerowe, służące dostarczaniu obrazów o najlepszej jakości" - twierdzą przedstawiciele firmy. Niestety, użytkownicy, którzy nie mają własnego komputera, mogą jedynie oglądać zdjęcia pobierane z serwisu Ceiva Logic. Aby "załadować" własne obrazki do elektronicznej ramki, niezbędny jest PC.

Ceiva kosztuje 249 USD. Miesięcznie opłata za korzystanie z usług serwisu Ceiva Logic wynosi 2,99 USD.

Więcej informacji: www.news.com