Obrazkowa menażeria

Na rynku przeglądarek grafiki panuje ostra konkurencja. Producenci starają się przekonać użytkowników o wyższości jednej aplikacji nad drugą. W tym całym zamieszaniu swoje miejsce próbuje znaleźć Personal ImageManager 1.0.


Na rynku przeglądarek grafiki panuje ostra konkurencja. Producenci starają się przekonać użytkowników o wyższości jednej aplikacji nad drugą. W tym całym zamieszaniu swoje miejsce próbuje znaleźć Personal ImageManager 1.0.

Ta prosta w obsłudze przeglądarka grafiki obsługuje pliki w formacie BMP, GIF, JPG, PNG, PCT, PSD oraz TIF. Dzięki niej bez większego problemu pozyskasz zdjęcia bezpośrednio z aparatu cyfrowego, skanera, dysku sieciowego czy też krążków CD i DVD. Pliki możesz układać w kolekcje, poddawać podstawowej korekcji parametrów, dodawać do nich napisy, przesyłać znajomym za pomocą poczty elektronicznej, archiwizować na płytach VCD, tworzyć internetowe galerie w formacie HTML.

Zapanuj nad chaosem

Obrazkowa menażeria

Intuicyjny system nawigacji i zarządzanie kolekcją zdjęć w programie Personal ImageManager 1.0.

Główne okno programu zawiera cztery karty: Manage Images (przeglądanie zgromadzonych plików i pobieranie ich z podłączonych urządzeń i nośników), Enhance Photos (podstawowa korekcja wybranych zdjęć), Active Captions (dodawanie warstwy tekstowej) oraz Share Photos (przesyłanie zdjęć pocztą elektroniczną, drukowanie, tworzenie albumów w formacie HTML, zamawianie odbitek, archiwizowanie jako VCD lub zapisywanie w urządzeniach przenośnych). Karta Manage Images ma tradycyjny i wygodny układ - po lewej stronie znajdziesz drzewo katalogów, zaś po prawej miniatury obrazków. Suwak umieszczony na dolnej belce pozwala na płynne powiększanie i zmniejszanie ich rozmiaru. Dwukrotne kliknięcie miniatury wywołuje pełnoekranowy podgląd zdjęcia. Poniżej suwaka znajdziesz okno do tworzenia kolekcji wybranych plików. Możesz je tam przeciągać bezpośrednio z widoku miniatur lub dodawać za pomocą przycisków po prawej stronie. Zarządzanie kolekcjami (tworzenie nowych, zapisywanie, modyfikowanie, etc.) umożliwia przycisk Manage Collections po prawej stronie.

Obrazkowa menażeria

Karta Active Captions w Personal ImageManager 1.0. Zestaw pożytecznych dodatków do zdjęcia.

Wszystkie zdjęcia wybrane do danej kolekcji możesz poddać podstawowej obróbce na karcie Enhance Photos. Jej układ podzielony jest na trzy części. Po lewej stronie jest pakiet narzędzi do edycji poszczególnych parametrów, w środkowej aktualnie obrabiane zdjęcie, zaś po prawej pozostałe pliki w kolekcji. Zestaw narzędzi do edycji znajduje się pod pięcioma przyciskami: One Click Enhance (automatyczna regulacja parametrów zdjęcia), Red Eye Adjustment (likwidowanie efektu czerwonych oczu), Adjust Image (korygowanie jasności, kontrastu, nasycenia kolorów), Special Effects (pakiet efektów specjalnych) oraz Crop your Photo (kadrowanie zdjęcia). Każdą z modyfikacji cofniesz dzięki przyciskowi Undo. Jeśli zechcesz dodać do zdjęcia dodatkowe elementy (napisy, grafikę, słowa kluczowe), skorzystaj z karty Active Captions.

Możesz dodać napis pod zdjęciem (Caption 1), bezpośrednio na zdjęciu (Caption 2), informację o dacie wykonania zdjęcia (Date), kształt (Shape), obramowanie (Frame), informacje o autorze zdjęcia (Photographer), słowa kluczowe (Keywords), zaklasyfikować plik do konkretnej kategorii (Categories), dodać obrazek w formie klipartu (Clip Art) i ocenić go (Ratings). Niektóre z tych informacji mogą się później przydać podczas wyszukiwania zdjęć (słowa kluczowe, autor zdjęcia, czy też jego kategoria). Co ciekawe, wszystkie napisy dodane do zdjęć mogą być w razie potrzeby szybko schowane.

Drobne dodatki

Personal ImageManager 1.0 wyposażony jest w kilka pożytecznych dodatków, które przydadzą się w codziennej pracy z dużymi kolekcjami zdjęć. Jeśli uprzednio dodasz do nich takie informacje, jak słowa kluczowe, oceny, kategorie czy też informacje o dacie, będziesz mógł później skorzystać z zaawansowanego systemu wyszukiwania. Podając powyższe parametry, znacznie zawęzisz rezultaty wyszukiwania (polecenie Search for Photos dostępne jest na każdej z czterech kart). Kolejne ciekawe narzędzie to konwerter plików (polecenie Photo format Convertor). Za pomocą prostego kreatora zamienisz plik ze zdjęciem na dowolny format obsługiwany przez aplikację. Gdy chcesz wykonać operacje na większej liczbie plików, użyj konkretnych poleceń z górnego menu Batch. Będziesz mógł kategoryzować, oceniać i dodawać słowa kluczowe do wielu plików jednocześnie.

Informacje Allume Systems,http://www.allume.com Cena 29,99 USD