Obrazy, kopie zapasowe i synchronizacja danych w Acronis True Image Home 2012

Acronis True Image Home 2012 to odpowiedź na potrzebę regularnej archiwizacji danych oraz synchronizacji informacji pomiędzy różnymi komputerami. To kompletne rozwiązanie pozwalające tworzyć kopie zapasowe, obrazy dysków i odzyskiwać w razie potrzeby niezbędne pliki.

Werdykt PC Worlda
Acronis True Image Home 2012

Acronis True Image Home 2012

Rewelacyjne narzędzie do robienia różnego rodzaju kopii oraz obrazów. Bardzo elastyczne. Adresowane do początkujących i zaawansowanych użytkowników.

Zalety

  • wygodna obsługa
  • funkcje synchronizacji danych
  • funkcja bezpiecznego testowania
  • rozbudowane możliwości definiowania zadań archiwizacji
Wady

  • synchronizacja wymaga oddzielnych licencji dla każdego komputera i rejestracji w serwisie producenta

Zobacz też

Cena: 40 euro

Do pobrania: Acronis True Image Home 2012

Acronis True Image Home 2012 to kompletny zestaw narzędzi do obsługi różnego rodzaju kopii zapasowych. Program pozwala tworzyć obrazy dysku, zabezpieczać pojedyncze pliki i katalogi. Odpowiednie funkcje pilnują, by najważniejsze dane były zabezpieczane w czasie rzeczywistym. Aplikacja obsługuje nośniki tradycyjne, dyski zewnętrzne urządzenia NAS, oferuje możliwość zapisu kopii na serwerze internetowym producenta. Funkcja wypróbuj i zdecyduj pozwala przeglądać sieć, instalować i testować programy bez ryzyka zainfekowania systemu operacyjnego. Gdy użytkownik uzna, że pobrana aplikacja jest bezpieczna TIH zaktualizuje podstawowy system operacyjny. Rozbudowane opcje tworzenia zadań pozwalają decydować o czasie i sposobie zapisu kopii oraz obsługiwać różne wyjątki. Jednocześnie można zapisywać dane w różnych lokalizacjach. Wbudowany Shredder zadba, by ważne informacje nie dostały się w nieupoważnione ręce.

Program dostępny jest w polskiej wersji językowej. Wariant testowy działa bez ograniczeń przez 30 dni.

Co nowego w Acronis True Image Home 2012

W najnowszej wersji True Image Home można synchronizować pliki i katalogi pomiędzy dwoma dowolnymi komputerami. Synchronizacja działa zarówno przez sieć lokalną, jak również przez Internet i obejmuje nośniki stałe oraz zewnętrzne, na przykład podłączane do portu USB. Dyski NAS traktowane są teraz jak osobne urządzenia i uwzględniane w pierwszej kolejności w trakcie ró żnych operacji na danych takich, jak choćby zapis kopii zapasowych. Funkcja Nonstop Backup funkcjonuje przez sieć pomiędzy różnymi udziałami i typami nośników. Współpracuje z urządzeniami NAS, partycjami tworzonymi zgodnie ze standardem GPT, co pozwala obsługiwać duże dyski i następcą BIOS-u, interfejsem UEFI. Obsługa dużych dysków o rozmiarach powyżej 2TB jest możliwa także w tradycyjnych rozwiązaniach korzystających z MBR.

Modyfikacjom poddany został także moduł harmonogramu. Pojawiła się nim na przykład opcja opóźnienia w stosunku do startu systemu operacyjnego. Pozawala to wykonywać zadania po pewnym czasie od uruchomienia komputera. Jeżeli wykonanie jakiegoś zadania nie powiedzie się to True Image Home 2012 może ponowić kilkukrotnie próbę jego realizacji, zanim przerwie pracę i zaraportuje błąd. W programie zintegrowano również narzędzie do tworzenia kopii zapasowych online. Kopie tego typu traktowane są jak wszystkie inne. Rozbudowany został dziennik zdarzeń. Zmiany poszły w kierunku dodania nowych widoków i ułatwienia pracy. Modyfikacje objęły też interfejs. Na wniosek użytkowników pojawiło się w nim kilka modyfikacji usprawniających obsługę

Wśród poprawek warto wymienić usunięcie błędu uprawnień podczas tworzenia kopii zapasowej kont pocztowych, kłopotów z zawieszaniem usługi w trakcie zamykania systemu czy niepotrzebnymi komunikatami błędów podczas uruchamiania. Prawidłowo działają już funkcje oczyszczania oparte o rozmiar kopii zapasowych czy ograniczania wykorzystywanego pasma internetowego.

Program naprawdę wart jest uwagi. Rozbudowane funkcje pozwalają dostosować jego pracę do wielu nietypowych sytuacji, a zaawansowane opcje konfiguracyjne zadowolą najwybredniejszego użytkownika. Aplikacja nie jest przy tym trudna w obsłudze. Poradzi sobie z nią każdy. Bardzo ciekawa jest opcja spróbuj i decyduj, która pozwala uchronić się przed zainfekowaniem i zaśmieceniem komputera podczas testów różnego oprogramowania. Może przydać się także możliwość synchronizacji ale użyteczność tego modułu ogranicza konieczność zakupu pełnej licencji dla każdego synchronizowanego komputera oraz obowiązek rejestracj w serwisie producenta.