"Obrońca Okien" zamiast MS AntiSpyware

Microsoft poinformował o zmianie nazwy rozwijanej od kilku miesięcy aplikacji antyspyware'owej koncernu - z MS AntiSpyware na Windows Defender. Przedstawiciele firmy mówią, że zmiana nazwy to nie wszystko - planowane jest również znaczące rozszerzenie funkcjonalności programu.

Program Microsoft AntiSpyware to narzędzie służące przede wszystkim do usuwania z systemu Windows spyware'u. Windows Defender zachowa tę funkcjonalność - ale dodatkowo ma chronić system przed wszelkiego rodzaju keyloggerami (czyli programami rejestrującymi dane wprowadzane za pośrednictwem klawiatury) oraz rootkitami. Finalna wersja aplikacji (która wciąż jest w wersji beta) będzie dostępna z poziomu menu Centrum Zabezpieczeń.

Zmodernizowany program zostanie również wyposażony w odświeżony interfejs oraz nowy system pobierania aktualizacji (przede wszystkim sygnatur programów szpiegowskich).

Przedstawiciele koncernu mówią, że program Windows Defender jest rozwijany z myślą o wbudowaniu go do systemu Windows Vista (którego premierę Microsoft planuje na koniec przyszłego roku) - aczkolwiek wiadomo już, że będą mogli z niego korzystać także użytkownicy Windows XP.


Zobacz również