Obsidian pracuje nad "światowej klasy" grą RPG

Studio Obsidian Entertainment pracuje nad nowym, niezapowiedzianym jeszcze projektem.

Studio Obsidian obecnie "dopieszcza" swoją najnowszą produkcję - The Outer Worlds, która zadebiutuje już za miesiąc - 25 października. Nie przeszkadza to jednak zespołowi w rekrutowaniu dodatkowych pracowników, szczególnie, że będą oni potrzebni przy nowym projekcie.

W serwisie LinkedIn pojawiło się kilka ogłoszeń studia Obsidian Entertainment, które poszukuje ludzi do pracy nad niezapowiedzianą jeszcze grą z gatunku RPG. Z opublikowanych ogłoszeń dowiadujemy się m.in., że będzie to "światowej klasy" produkcja działająca na silniku graficznym Unreal Engine 4. Oferty pracy zdradzają nam również, że otrzyma ona tryb multiplayer oraz rozwinięty system walki w zwarciu z perspektywy pierwszej osoby.

Choć nowy tytuł został określony jako multiplatformowy, to z całą pewnością możemy założyć, że chodzi tu wyłącznie o konsole Xbox oraz PC-ty z Windows 10. Warto przypomnieć, że Obsidian jest obecnie wewnętrznym zespołem Microsoftu. Przedstawiciele "giganta z Redmond" podkreślali niedawno, że nie planują żadnych drastycznych zmian w swojej polityce i gry tworzone przez ich wewnętrzne studia nie będą trafiać na inne platformy.

Cóż, nam pozostaje czekać na oficjalną zapowiedź nowej produkcji Obsidianu, choć ta prawdopodobnie nadejdzie dopiero w przyszłym roku.

źródło: wccftech.com