Obudowy w rozmiarze M


Antec Mini P180 Max Fun

Obudowy w rozmiarze M

Antec Mini P180 Max Fun

Kolejny udany produkt Anteca, będący mniejszą wersją bardzo dobrego modelu P180. W przeciwieństwie do innych opisywanych nie jest to obudowa szeroka (20 cm), co wynika ze sposobu montażu płyty głównej do bocznej ścianki obudowy.

Pozwala również na zamontowanie aż pięciu twardych dysków, co jest ewenementem wśród tego typu konstrukcji. Szkielet wykonano z aluminium i podobnie jak w P180, ścianki boczne dzięki wielowarstwowej budowie wyciszają odgłosy pracy komputer.

Konstrukcja

Zasilacz umieszczono u dołu obudowy, dzięki czemu pozostaje miejsce na większy zestaw chłodzący procesor. Twarde dyski można zamocować na dwóch wyciąganych rusztach. W górnym, za pomocą dołączanych śrubek, możemy zamontować trzy twarde dyski, dolny natomiast pozwala na zamocowanie dwóch twardych dysków za pomocą systemu zatrzaskowego. Chcąc używać długiej karty graficznej, trzeba zrezygnować z dolnego rusztu. Każde z rusztowań na twarde dyski wyposażone jest w gniazdo na duży (120x120 mm) wentylator. Z przodu obudowy znajdują się dwa otwory wentylacyjne, przez które pobierane jest powietrze z zewnątrz do schładzania twardych dysków. Szybki i cichy system wentylacji, składający się m.in. z potężnego wentylatora BigBoy o średnicy 200 mm oraz trzech dodatkowych wentylatorów 120x120 mm, może utrzymać optymalną temperaturę komponentów, również tych najwydajniejszych. Co istotne, dzięki wielowarstwowym panelom bocznym oraz silikonowym mocowaniom twardych dysków Mini P180 dodatkowo skutecznie pomaga w wyciszeniu pracy komputera.

Obudowy w rozmiarze M

Werdykt PCWK

Parametry:

Wymiary (wys./szer./gł.) 44x21,5x44 cm

Zatoki 5,25-calowe 3

Gniazda na twarde dyski 3,5-calowe 5

Gniazda na wentylatory 4

Informacje Cooling.pl

tel. 022 8250377

http://www.antec.com

Cena 469 zł

NZXT Rouge

Obudowy w rozmiarze M

NZXT Rogue

Obudowa w całości wykonana z aluminium jest dosyć przysadzista: wysoka na niecałe 30 cm, natomiast szeroka na prawie 35 cm i głęboka na ponad 40 cm. Całość jest sztywna, niemal pancerna (3-milimetrowe aluminium). To najbardziej trwała konstrukcja spośród testowanych. Nie odkształca się po naciśnięciu, a montaż poszczególnych elementów nie powoduje wypaczeń, co jest częstą wadą obudów gorszej jakości.

NZXT Rouge bez problemu pomieści zarówno dużą kartę graficzną, jak i pełnowymiarowy zasilacz. Co istotne, umożliwia montaż aż czterech twardych dysków (w dwóch parach). W przednim panelu oprócz standardowych gniazd USB i audio umieszczono jedno złącze eSATA, które pozwala na wykorzystanie szybszych twardych dysków zewnętrznych.

Trwała i chłodna

U góry obudowy zamontowano okienko, przez które można zaglądać do wnętrza komputera. W obu ściankach bocznych znajdują się po dwa gniazda na wentylatory 120x120 mm, natomiast dodatkowe jest z tyłu. W skład wyposażenia wchodzą wentylatory (po jednym z obu boków) i dwa filtry kurzu. Całość zaprojektowano tak, aby wspomóc schładzanie dwóch najbardziej nagrzewających się podzespołów: karty graficznej i procesora. W wypadku, gdy temperatura będzie zbyt wysoka, można dołożyć kolejne dwa wentylatory. Odpowiednie rozmieszczenie elementów pozwala na zastosowanie nawet dużych zestawów chłodzących procesor. Kieszenie na twarde dyski i napędy optyczne wyłożone są paskami gumy, zapobiegającymi przenoszeniu się drgań na obudowę. Tackę na płytę główną wysuwa się po odkręceniu kilku śrubek. Do obudowy dołączono funkcjonalną torbę, która ułatwia przenoszenie komputera.

Obudowy w rozmiarze M

Werdykt PCWK

Informacje Madtech

tel. 061 8638146

http://www.madtech.pl

Cena 599 zł

Parametry:

Wymiary (wys./szer./gł.) 28x34x42 cm

Zatoki 5,25-calowe 2

Gniazda na twarde dyski 3,5-calowe 5

Gniazda na wentylatory 3