Obudowy w rozmiarze M


Tacens Theca

Obudowy w rozmiarze M

Aplus Blockbuster Storm

Cała obudowa wykonana jest "na wysoki połysk" i prezentuje się bardzo widowiskowo. Niestety, zostają na niej wyraźne odciski palców. Wnęki 5,25-calowe zakryte są klapką odchylaną do dołu, z przodu wyprowadzono dwa gniazda USB oraz wejście/wyjście audio. Klapka ma plastikowe zawiasy, które są niezbyt trwałe. Wnętrze obudowy zaprojektowano całkowicie inaczej niż w pozostałych modelach.

Jej szkielet jest podzielony na dwie części: w górnej montuje się zasilacz i twarde dyski, dolna służy do mocowania płyty głównej i podzespołów. Obie części połączone są zawiasami i zaczepami. Po odkręceniu jednej śrubki i odblokowaniu zaczepów można całą górną część odchylić na bok i uzyskać bardzo wygodny dostęp do płyty głównej oraz zamontowanych na niej podzespołów. Pozwala to szybko wymontować np. pamięci lub wymienić procesor na nowszy, nie tracąc czasu na rozkręcanie poszczególnych elementów.

Chłodzenie

Obudowa wyposażona jest w komplet wentylatorów wspomagających cyrkulację powietrza. W środku bez problemu mieści się długa karta graficzna, schładzana dodatkowym wentylatorem, który kieruje wzdłuż niej zimne powietrze, pobierane bezpośrednio z zewnątrz.

Dodatkowo cyrkulację powietrza wewnątrz budowy wspomagają trzy mniejsze (80x80 mm) wentylatory umieszczone z tyłu obudowy. W ściankach dzielących obie części zaprojektowano liczne otwory wentylacyjne oraz mniejsze, na kable łączące poszczególne elementy. Kieszeń na twarde dyski można wyciągnąć po odkręceniu jednej śrubki i zwolnieniu zaczepu.

Obudowy w rozmiarze M

Werdykt PCWK

Informacje Megapuls

tel. 058 5590131

http://www.megapuls.pl

Cena 239 zł

Parametry:

Wymiary (wys./szer./gł.) 25x30x39 cm

Zatoki 5,25-calowe 2

Gniazda na twarde dyski 3,5-calowe 2

Gniazda na wentylatory 4

Blockbuster Storm

Obudowy w rozmiarze M

Tacens Theca

Efektowna obudowa wykonana z blachy aluminiowej, z wyjątkiem panelu przedniego, który jest plastikowy. Zmontowano w nim dodatkowy wyświetlacz temperatury z jednego czujnika, który można umieścić w dowolnym miejscu. Również na przednim panelu zamontowano praktyczną rączkę, ułatwiającą przenoszenie obudowy.

Niestety szkielet konstrukcji oraz ścianki boczne są dość cienkie, dlatego całość jest trochę chybotliwa. Po mocniejszym dociśnięciu ścianki się wypaczają, można też wyczuć luzy na łączeniach.

Wnętrze

Wewnątrz to konstrukcja prawie identyczna, jak Aerocube, Blockbuster czy NOX Xtreme Cube. Podczas montażu komputera zdarzają się problemy z włożeniem długiej karty graficznej, której wtyczki do zasilania skierowane są ku górze. Po podłączeniu zasilania karta mieści się niemal "na styk". Zestaw chłodzący powinien mieć rozmiary standardowego chłodzenia dołaczanego do procesora. Płytę główną oraz kartę graficzną można zamontować na zewnątrz, mocując je do specjalnej tacki, którą wysuwa się po odkręceniu kilku śrubek (potrzebny jest śrubokręt). W panelu górnym obudowy umieszczono duży, 220-milimetrowy wentylator z opcją regulacji prędkości, obsługujący procesor oraz kartę graficzną. Do systemu chłodzenia nie można mieć większych zastrzeżeń. Podobną konstrukcją jest Blockbuster, pozbawiony jednak górnego wentylatora.

Obudowy w rozmiarze M

Werdykt PCWK

Informacje Komputronik

tel. 061 8359400

http://www.komputronik.pl

Cena 251 zł

Parametry:

Wymiary (wys./szer./gł.) 27x28,5x39,5 cm

Zatoki 5,25-calowe 2

Gniazda na twarde dyski 3,5-calowe 2

Gniazda na wentylatory 3