Ochotnicy tworzą grę MMO - zostań producentem

Tysiące ludzi rejestruje się w sieci i dołącza do wielkiego projektu, jakim jest stworzenie gry MMO. Organizatorzy akcji, producent Dave Perry i wydawca Acclaim, mają nadzieję, że uda się wykreować produkcję, w której lwią cześć pracy wykonają sami zainteresowani, czyli przyszli użytkownicy.

Ochotnicy tworzą grę MMO - zostań producentem

Counter-Strike również powstał dzięki fanom...

Jak na razie na brak chętnych nie można narzekać. W ciągu tygodnia, do projektu zgłosiło się ponad 20 tysięcy programistów, grafików i projektantów z całego świata.

Po zamknięciu zapisów i wstępnej selekcji jeden z nich zostanie wybrany by poprowadzić przedsięwzięcie! Oczywiście otrzyma przy tym odpowiednie wynagrodzenie. Reszta z założenia wciąż będzie pomagać w produkcji.

"Pierwotnym założeniem projektu Top Secret było wyprodukowanie gry szybciej niż robi się w to w samym tylko studio. Szukamy artystów, pisarzy, projektantów i specjalistów od dźwięku.

Teraz, z ponad 20 tysiącami zainteresowanych, jesteśmy największą ekipą developerską w historii gier! Myślę, że skończymy z około 100 tysiącami chętnych. Jeżeli 1% z nich okaże się dobry, to będzie sukces." - powiedział Perry.

Trzeba przyznać, że to może się udać! W końcu od dłuższego czasu w branży panuje pewien zastój, którego producenci, mimo sporych wysiłków i nakładów finansowych, nie mogą przełamać. Gra robiona "przez graczy i dla graczy" mogłaby zrealizować marzenia wielu osób... Trzymamy kciuki!