Ochrona domowych sieci

Intel przygotował nową wersję oprogramowania AnyPoint Connectivity Software Suite, zapobiegającego atakom hakerów i pozwalającego rodzicom kontrolować zawartość witryn oglądanych przez dzieci.

Intel przygotował nową wersję pakietu AnyPoint Connectivity Software Suite. Dzięki aplikacji użytkownicy domowych sieci będą mogli korzystać z zapory ogniowej chroniącej przed atakami z Internetu, a także kontrolować zawartość stron, oglądanych przez dzieci. Wszyscy dotychczasowi posiadacze programu AnyPoint mogą bezpłatnie pobrać uaktualnienie z witryny firmy.

Zapora ogniowa, w którą jest wyposażony program, została oparta na rozwiązaniach firmy Network Ice. Mimo uzupełnienia o warstwę zapewniającą ochronę sieci, oprogramowanie AnyPoint wciąż jest łatwe w obsłudze - użytkownik musi tylko wybrać jeden z czterech dostępnych poziomów bezpieczeństwa - od just trusting do paranoid.

Oprogramowanie pozwala również na zdefiniowanie materiałów, które nie powinny być oglądane przez dzieci, np. witryn dotyczących przemocy, zawierających materiały pornograficzne albo instrukcje typu: "jak wykonać bombę". Możliwe jest również ograniczenie dostępu do wybranych witryn internetowych. To rozwiązanie można polecić zwłaszcza administratorom sieci w niewielkich firmach obsługujących 4-6 komputerów.

Nowe oprogramowanie zawiera także inne wbudowane narzędzia: AnyPoint Intercom, pozwalający użytkownikom domowych komputerów na prowadzenie rozmów przez sieć, i jukebox zapewniający współużytkowanie plików muzycznych. Intel oferuje nowy produkt tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdyż w tych krajach znajduje się najwięcej domowych sieci.

Więcej informacji: www.intel.com/anypoint


Zobacz również