Od dziś Narodowy Spis Ludności. Jest obowiązkowy, a strona już padła

1 kwietnia 2021 roku ruszył Narodowy Spis Ludności. Jest obowiązkowy i potrwa do września. Strona internetowa wytrzymała zaledwie kilka godzin.

Wraz z początkiem kwietnia wystartował Narodowy Spis Ludności. Co ważne udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich osób zamieszkujacych terytorium Polski. Chodzi nie tylko o obywateli naszego kraju, ale również cudzoziemców, którzy pracują lub uczą się w naszym kraju.

Narodowy Spis Ludności

Narodowy Spis Ludności

Domyślnie Narodowy Spis Ludności odbywa się z wykorzystaniem strony internetowej i specjalnego formularza. Niestety po raz kolejny rząd nie przygotował się na tą okoliczność. Podobnie jak w przypadku wprowadzania innych usług elektronicznych witryna spis.gov.pl przestała działać.

Witryna nie działa, więc chętni nie są w stanie wypełnić formularza. W przypadku, gdy nie uda nam się wypełnić formularza lub nie możemy z niego skorzystać mamy dwie alternatywne opcje - kontakt z rachmistrzem oraz spis telefonicznych. Jeżeli chcemy z nich skorzystać należy najpóźniej do 31 maja 2021 roku zgłosić się na infolinię spisową pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Narodowy Spis Ludności kończy się 30 czerwca 2021 roku.

Pamiętaj! Za niezgłoszenie się do spisu grozi Ci grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych.

Uważaj również na oszustów, którzy będą chcieli wyłudzić Twoje dane osobowe. Korzystaj jedynie ze strony spis.gov.pl, sprawdzaj obecność certyfikatu SSL oraz nie daj się nabrać na fałszywe witryny i telefony.