Od kilku do kilkudziesięciu stron na minutę.

Nowa generacja laserówek od Ricoha na biurko, dla grup roboczych i firm.

Najmniejszy z nowych modeli, CL1000N, jest przeznaczony do małych grup roboczych, ale może służyć także jako osobista drukarka biurkowa. Po 20 sekundach rozgrzewki rusza czterobiegowy mechanizm drukowania, pracujący w tempie 8 stron na minutę w kolorze oraz 31 stron w trybie czarno-białym. Opcjonalny moduł dupleksu pozwala osiągnąć taką samą prędkość w trybie dwustronnym.

Użytkownik może wybierać między sterownikiem PCL5c, oryginalnym PostScriptem trzeciej generacji oraz opracowanym przez Ricoha językiem RPCS. Do dyspozycji jest także bezpośrednia konwersja kodu PDF.

W podajnikach zmieści się 780 arkuszy papieru o standardowej gramaturze. Drukarka obsługuje też koperty, etykiety i papier błyszczący o gramaturze do 210 g/m2.

CL1000 wyposażony jest w kartę sieciową i złącze USB 2.0 oraz - opcjonalnie - Wireless LAN i Bluetooth. Oprogramowanie SmartDeviceMonitor pozwala monitorować status sieciowych urządzeń peryferyjnych przez standardową przeglądarkę internetową. Administratorzy sieci mogą ustawiać uprawnienia użytkowników oraz ograniczać im dostęp do drukowania, w tym materiałów kolorowych.

Jednoprzebiegowy średniak, CL3100, dysponuje rzeczywistą rozdzielczością 1200x1200 dpi przy szybkości 17 stron na minutę w kolorze i 21 w trybie czarno-białym. Jest gotowy do pracy po 30 sekundach i może drukować do 50 tysięcy stron na miesiąc. Współpracuje ze wszystkimi środowiskami sieciowymi i standardowo zapewnia dostęp przez Ethernet. Dostępne są także Wireless LAN i Bluetooth.

Oba modele, CL1000N i CL3100N, są wyposażone w interfejs USB w wersji drugiej.

Model CL3100DN ma wbudowany moduł obracający kartki na drugą stronę (opcjonalny w CL3100N), który mieści się wewnątrz obudowy i nie zwalnia tempa druku. Możliwość uruchomienia procesu wprost z panelu operacyjnego pozwala na natychmiastową ocenę.

Całkowita pojemność kaset na papier wynosi 1690 arkuszy. Pojemniki można uzupełniać bez przerywania pracy. Urządzenie obsługuje także folie, etykiety do drukarek i koperty.

Dołączone oprogramowanie DeskTopBinder służy do zarządzania przechowywanymi dokumentami, przeglądania ich i drukowania. Podobnie jak w mniejszym modelu, SmartDeviceMonitor kontroluje urządzenia sieciowe. Dostępne jest także monitorowanie przez wbudowaną stronę WWW w drukarce. Do dyspozycji są sterowniki zarówno do PC, jak i MacOS. Użytkownicy systemu Windows mogą korzystać z rozwijanego przez Ricoh sterownika RPCS. Urządzenie obsługuje też standard PCL5, a dla zwolenników Maca jest jeszcze PostScript 3.

Największy z nowych modeli, CL7100, przeznaczono do szybkiego drukowania dużych partii materiałów. Oferuje zaawansowane rozwiązania, pozwalające połączyć dużą prędkość z wysoką jakością druku - mechanizm tandemowy i szybki procesor umożliwiają uzyskanie 35 stron (monochromatycznych lub kolorowych) w ciagu minuty. Do dyspozycji jest dupleks i wszystkie opcje wykańczania dokumentów, które mogą się przydać w nowoczesnym biurze. Urządzenie przeprowadza rutynowe kalibrowanie w celu precyzyjniejszego przetwarzania kolorów. Dostępny jest druk na hasło oraz komunikacja z komputerem przez VPN, co pozwala drukować spoza zasięgu lokalnej sieci. Dokumenty wysyłane do CL7100 mogą być szyfrowane. Pozostałe interfejsy i funkcje są takie same, jak w poprzednim modelu.

Wszystkie urządzenia objęte są roczną gwarancją.

Ceny CL1000N - 4999 zł, CL3100N - 8799 zł, CL3100DN - 9999 zł, CL7100 - 22999 zł.

http://www.ricoh.com.pl.