Od skanera do formatu PDF (Linux)

Pojawiło się nowe wydanie popularnego narzędzia gscan2pdf 0.9.12 do tworzenia plików PDF. Oprócz różnorodnych poprawek dodano obsługę nowych formatów graficznych.

Gscan2pdf

Gscan2pdf

Gscan2pdf to niezwykle przydatne i proste w obsłudze narzędzie dla systemów Linux/BSD do generowania plików PDF ze skanowanych dokumentów. Dobrze dopracowany graficzny interfejs nie jest skomplikowany, lecz nie brakuje mu również najważniejszych opcji. Wystarczy wczytać zeskanowane dokumenty w odpowiedniej kolejności i zapisać projekt jako plik PDF. Resztą zajmie się sam program. Proces skanowania także może być uruchomiony bezpośrednio z Gscan2pdf. Program umożliwia również dodawanie przypisów do generowanych prac. Gscan2pdf do działania wykorzystuje scanimage (skanowanie) i libtiff (konwersja do formatu PDF).

Pobierz plik

Nowa wersja oprogramowania wprowadza możliwość zapisu projektu w postaci plików graficznych TIFF, PNG, JPEG, PNM i GIF. Pozbyto się wielu błędów oraz zajęto się ulepszeniem tłumaczeń gscan2pdf. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej projektu.