Od strony fanów

Niewiele jest gier, w których społeczność fanowska ma takie pole do popisu, jak w tytułach z serii The Sims. Naturalną koleją rzeczy, jak grzyby po deszczu wyrastają rozmaite strony, gdzie miłośnicy simów dzielą się swoją wiedzą o grze i twórczością z nią związaną


Niewiele jest gier, w których społeczność fanowska ma takie pole do popisu, jak w tytułach z serii The Sims. Naturalną koleją rzeczy, jak grzyby po deszczu wyrastają rozmaite strony, gdzie miłośnicy simów dzielą się swoją wiedzą o grze i twórczością z nią związaną

The Sims Zone

Od strony fanów

www.thesimszone.co.uk

Brytyjska strona dla społeczności fanów The Sims. Jej najmocniejszym punktem są gorące newsy i dyskusje. The Sims Zone posiada także największe w sieci, tworzone i stale aktualizowane przez użytkowników FAQ. W ciągu niespełna pół roku witryna zaliczyła ponad sześć milionów odwiedzin. Liczba dostępnych modów jest stosunkowo mała - strona pełni głównie funkcję informacyjną. Wśród samych modów na uwagę zasługuje humorystyczny reality show, Sim Brother.

Simslice

Od strony fanów

www.simslice.com

Twórcy tej strony stawiają na oryginalność i kreatywność. Simslice jest świetnym źródłem nietypowych modyfikacji do The Sims. Można tu znaleźć takie wynalazki, jak m.in. Wenusjańską Pułapkę na Simy czy Generator Kolegów. Spora część gadżetów posiada ukryte opcje. Większość modów jest odpłatna a liczba darmowych dodatków jest wręcz symboliczna.

Parsimonious

Od strony fanów

www.parsimonious.org

Ponad trzynaście tysięcy darmowych dodatków do obu części The Sims. Czy trzeba dodawać cokolwiek więcej? Może tylko tyle, że znajdujące się tu modyfikacje są bardzo urozmaicone, a ich wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Jeśli dodać do tego przejrzystą nawigację i staranne zilustrowanie obiektów, otrzymamy jedną z najlepszych stron z modami w sieci. W dziale z linkami znajdziesz tu także duży i dobrze uporządkowany zbiór łączy do innych stron.

The Sims Resource

Od strony fanów

www.sims2.thesimsresource.com

Jedna z największych stron fanowskich, pełna dodatkowych modów do obu części The Sims. Oprócz tego znajdziesz tutaj także artykuły, tutoriale, strategie, cheaty i wiele innych interesujących materiałów. Niestety, tylko mały odsetek całości jest dostępny za darmo - aby dostać się do reszty, konieczne jest wykupienie subskrypcji. Na przykład na prawie trzydzieści tysięcy (!) rodzajów ubrań za darmo można ściągnąć zaledwie poniżej tysiąca. Jednak nawet taki ułamek czyni z The Sims Resource jedno z podstawowych źródeł rozszerzeń do gry. Dwumiesięczna opłata za dostęp do całego serwisu kosztuje 8,95 USD.

Sims Extremos

Od strony fanów

simsextremos.com

Dwujęzyczna strona z przyzwoitą liczbą dopracowanych, darmowych modyfikacji. Utrudnieniem może być fakt, że tylko dział Downloads jest przetłumaczony na angielski, zaś cała reszta funkcjonuje tylko po hiszpańsku. Plusem jest dział z narzędziami do tworzenia własnych modyfikacji.

Sims 2 Sisters

Od strony fanów

sims2sisters.sme.sk

Strona z naprawdę dużą liczbą darmowych, świetnie wykonanych modów do The Sims 2. Opisane są tu również różne przydatne cheaty. Całość jest dobrze uporządkowana w grupy i starannie zilustrowana. Największym minusem strony są irytująco często wyskakujące pop-upy i programy, które próbują się zainstalować przy tej okazji. Trzeba uważać by nie dać się podpuścić. Mimo tej uciążliwości warto Sims 2 Sisters poświęcić nieco więcej uwagi.

7 Deadly Sims

http://www.7deadlysims.com

Duży zbiór darmowych modów do The Sims 2, uporządkowanych w nietypowy sposób, według siedmiu grzechów głównych (miejscami skojarzenia są całkiem luźne). Sporo modów gwiazd popkultury. Kolekcja ciekawa i zasługująca na to, żeby się przez nią przekopać. Uzupełnieniem

7 Deadly Sims jest płatna strona www.8thdeadlysim.com o naprawdę imponującej, znakomicie dopracowanej zawartości, przeznaczonej dla pełnoletnich graczy.

Od strony fanów
Od strony fanów

4 Ever Simfantasy

Od strony fanów

simfantasy.free.fr

Częściowo płatna strona zwierająca mody do obu części The Sims. Najciekawsze modyfikacje, jakie można tu znaleźć, to budynki i rzeczy do wystroju wnętrz. Zawartość dosyć skromna, jeśli chodzi o ilość, ale dobrej jakości.

Serasims

Od strony fanów

www.serasims.de.vu

Strona niemieckiej projektantki Christin Hauser. Zbiór bardzo starannie wykonanych modów, skupiających się wokół wyglądu simów - ubiór, makijaż, dodatki, znane postacie. Ilość jest już całkiem przyzwoita, ale największe wrażenie robi jakość. Jest to jedno z nielicznych miejsc, z których można ściągnąć simy gwiazd, które faktycznie są podobne do oryginałów.

Beewitched

Od strony fanów

sims2.beewitched.com

Darmowe mody do The Sims 2. Ich ilość może nie jest imponująca, ale część prezentuje się naprawdę ładnie (szczególnie rozmaite dywaniki w dziale wystroju domu). Strona niestety nie była uaktualniana od marca.

Mod the Sims 2

Od strony fanów

www.modthesims2.com

Forum poświęcone fanowskim modyfikacjom. Znajdziesz tu narzędzia i tutoriale, forum z olbrzymią liczbą modów do ściągnięcia, informacje o hakowanych modyfikacjach itp. Wszystko przejrzyście uporządkowane, co przy takiej ilości materiałów jest niezbędne. W ramach MtS2 działają trzy podstrony, z których najważniejsza zawiera program Sims2Pack Clean Installer, służący do przeglądu, porządkowania i usuwania modyfikacji gry. Druga, MikeInside, to m.in. kolekcja rozmaitych tutoriali i program do generowania imion i nazwisk simów.

Simsomaniak Center

Od strony fanów

sims.gry-online.pl

Największa polska strona o grach The Sims, w praktyce bardzo uboga w treść. Trochę więcej dzieje się na forum dyskusyjnym, jednak jakość zamieszczanych tam modów także zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia.

Simply Styling

Od strony fanów

www.simplystyling.de

Strona z modami do obu części The Sims. Nie ma tu zbyt wielu rzeczy oszałamiających wyglądem, ale ilość dodatków jest przyzwoita i na poziomie. Na pochwałę zasługuje kolekcja eleganckiej mody dla pań - sim-panowie nie znajdą tu odzieży dla siebie.

Simthing for Everyone

Od strony fanów

www.simthing.net

Kolekcja modów związanych głównie z wystrojem wnętrz. Dzięki ściągniętym stąd dodatkom można urządzić dom, m.in. w stylu japońskim czy art nouveau. Jakość wykonania różna, ale znajdzie się tu sporą liczbę stylowych, dopracowanych elementów - meble, dywany, a nawet kominki. Są także mody całych domów.

SIMply Elau

Od strony fanów

www.simplyelau.it

Kolejny zbiór dodatków do The Sims, a także niewielkie, ale ciekawe forum ze wskazówkami i linkami dla osób, które lubią głębiej pomajstrować przy grze. Całość przejrzysta i starannie opracowana.