Od teraz lepsze wyszukiwanie w Twitterze

Użytkownicy Twittera w końcu doczekali się zmian w algorytmie wyszukiwania. Udostępniona im także została nowa strona "Zaawansowanego wyszukiwania".

Obecnie, gdy wpiszemy w pole wyszukiwania jakieś interesujące nas hasło, Twitter wyświetli nam w wynikach konta, których użytkownicy mają podobne zainteresowania, a nie tylko te, które mają w swojej nazwie wyszukiwany wyraz.

Na przykład, gdy wpiszemy słowo android, otrzymamy w górnym prawym rogu naszej strony cztery wyniki: twidroyd, handmark, AndroidDev i seesmic. W przeszłości byłoby to niemożliwe, gdyż wyszukane zostałyby jedynie te konta, które zawierałyby w swojej nazwie słowo android.

Zobacz również:

  • Instagram i Facebook będą płatne! Nowa subskrypcja już w drodze
  • Nadchodzi Twitter Blue. Czy niebieski ptaszek zacznie ćwierkać inaczej?
  • Jak bezpiecznie korzystać z Twittera?

Jak czytamy na blogu Twittera:

"To nowe podejście pomoże w wyszukiwaniu użytkownikom Twittera ułatwiając im śledzenie wpisów osób mających podobne zainteresowania. Na przykład, jeżeli ktoś interesuje się Hip-hopem, ma możliwość łatwiejszego wyszukania konta artysty zajmującego się takim gatunkiem muzyki. Wpisując w wyszukiwarkę słowo "hip hop" znajdzie teraz bowiem takie konta jak @common i @questlove. Wcześniej zazwyczaj wyświetlaliśmy konta mające w swojej nazwie słowa "hip hop"."

Oczywiście wspomniane wcześniej cztery wyniki wyszukiwania to nie wszystko, gdyż kliknięcie zakładki "More people results" pozwala przejść do pozostałych. Identyczny efekt gwarantuje kliknięcie w znajdującą się po lewej stronie zakładkę "People".

Co ważne, Twitter przygotował też nową stronę z systemem "Zaawansowanego Wyszukiwania" (można do niej przejść również poprzez kliknięcie linku znajdującego się nad wszystkimi rezultatami wyszukiwania). Dostępne są na niej różne opcje, dzięki którym można dokładniej określić cel poszukiwań.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: