Od teraz możesz śledzić przesyłki na telefonie za pomocą aplikacji Gmail. Jest jednak pewien haczyk

Szał zakupów jeszcze przed nami, ale Google już teraz nas na to przygotował. Niestety, choć wszystko dla ludzi, nie każdy otrzyma dostęp.

Fot. Google

Przed świątecznym sezonem zakupowym Google ulepsza Gmaila o możliwość identyfikacji numeru śledzenia paczki z wiadomości e-mail, a także pokazania informacji o jej śledzeniu i dostarczeniu. Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą numer śledzenia zamówienia, Gmail może go teraz zidentyfikować, pobrać informacje o śledzeniu od przewoźnika, a następnie wyświetlić szczegóły śledzenia w aplikacji.

Szczegóły dotyczące dostawy są widoczne w skrócie tuż pod tematem w skrzynce odbiorczej. Ponadto w aplikacji Gmail na smartfonie, po otwarciu wiadomości e-mail zawierającej numer przesyłki, pojawi się widżet z bardziej szczegółowym widokiem informacji o śledzeniu.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [03.02.2023]
  • Gmail: jak zmienić nazwę? [PORADA]

Według Google, Gmail będzie w stanie śledzić paczki z większości głównych przewoźników w USA, a funkcja będzie dostępna dla Androida i iOS w najbliższych tygodniach. Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle funkcja ta trafi poza Amerykę. Interfejs webowy Gmaila otrzyma tę funkcję w najbliższych miesiącach. Gdy funkcja stanie się dostępna w aplikacji Gmail na urządzeniu, zobaczysz wyskakujące okienko "Śledź swoje paczki w Gmailu", aby zdecydować się na tę funkcję. Możesz go wyłączyć w dowolnym momencie z ustawień.

Google podaje również, że jeśli paczka jest opóźniona, Gmail może pokazać etykietę opóźnienia na tym e-mailu i proaktywnie przynieść e-mail do górnej części skrzynki odbiorczej. Ta funkcja będzie jednak rozwijana w "nadchodzących miesiącach".