Odbezpieczone kopiowanie

Kopiowanie płyt CD/DVD z grami nie musi być piractwem - pozwala chronić oryginały, a korzystanie z wirtualnych napędów jest wygodniejsze niż ciągła wymiana nośników w napędzie.

Większość sprzedawanych dzisiaj gier można uruchomić dopiero po włożeniu oryginalnego nośnika do napędu CD/DVD. Ma to, oczywiście, chronić przed uruchamianiem nielegalnych kopii gier, ale nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Napęd CD/DVD potrafi niemiłosiernie hałasować, a drogocenny nośnik może się zniszczyć. Wielu graczy tworzy wirtualne napędy CD/DVD korzystające z obrazów krążków zapisanych na twardym dysku. W ten właśnie sposób działa GameJack 5, nowa wersja znanego w Polsce programu do kopiowania gier. Jego możliwości nie ograniczają się do tworzenia wirtualnych napędów. Program umożliwia kopiowanie całych nośników z grami, zawiera także narzędzia optymalizujące działanie komputera pod kątem wydajności w grach.

Kopiuj do woli

GameJack 5 radzi sobie z większością dzisiejszych zabezpieczeń przed kopiowaniem, stosowanych powszechnie na nośnikach z grami. Może to zachęcać do używania nielegalnych wersji, ale pamiętajmy, że każdy ma prawo do wykonania kopii nośnika gry, a bez ominięcia zabezpieczeń jest to niemożliwe. Ciekawą opcją GameJack 5 jest kopiowanie kilku obrazów płyt CD na pojedynczą płytę DVD. To bardzo przydatne rozwiązanie. Jeśli przez wiele tygodni grasz tylko w 2-3 gry, nie musisz żonglować płytami - wystarczy jeden, utworzony za pomocą GameJack 5 krążek DVD z kilkoma obrazami.