Odbierał bogatym i dawał biednym?

Gra Robin Hood: The Legend of Sherwood jest gotowa i wyrusza do tłoczni!

Wczoraj firma Strategy First opublikowała wiadomość o zakończeniu prac nad pecetową adaptacją znanej na całym świecie legendy o sympatycznym i nobliwym rozbójniku z Sherwood.. Robin Hood: The Legend of Sherwood jest taktyczno - strategiczną grą przygodowa, która przenosi nas w historii o 700 lat wstecz.

Nadszedł więc czas aby napiąć cięciwy i ruszyć do walki jako przywódca wesołej kompanii rzezimieszków. Stawka jest niebotyczna, bo w rękach Robin Hooda spoczywa los tronu Anglii, który musi zostać przywrócony prawowitemu władcy.

W grze odnajdziecie wszystkie znane z legendy postaci. Będzie więc Mały John, śliczna i dobra Mery i wielu innych. Każda z postaci została odtworzona zgodnie z przyjętymi na całym świecie wizerunkami bohaterów legendy. Autorzy zadbali również o staranne odwzorowanie ówczesnego otoczenia a szczególną uwagę przywiązali oczywiście do klimatu Sherwood i Nottingham Castle.

Gra składa się 40 różnych misji, opartych na trzech podstawowych schematach: „rabunek i infiltracja”, „oblężenie zamku” lub „ zasadzka”. Premiera gry w Stanach Zjednoczonych przewidywana jest na 12 listopada br.